באפל מודאגים: האטה בקצב מכירת האייפון ברבעון האחרון של 2015

ענקית הטכנולוגיה "אפל" דיווחה על הכנסות של 75.9 מיליארד דולרים בתקופת החגים של 2015. הנתון שנראה מרשים במבט ראשון מדאיג מאוד את אנשי החברה, משום שמדובר בהאטה משמעותית בקצב המכירות של מכשירי האייפון. ב"אפל" מעריכים כי הסיבה להאטה נעוצה דווקא בהצלחה של המכשירים הישנים

דאגה ב"אפל": האטה בקצב המכירות (רויטרס)

נגיסה בתפוח: "אפל" מכרה 74.8 מיליון מכשירי אייפון והכנסתה בתקופת החגים בארה"ב עמדה על 75.9 מיליארד דולר. הנתון אולי נשמע מרשים, אך הוא נמוך מתחזיות האנליסטים של ענקית הטכנולוגיה. הסיבה להאטה: הלקוחות מעדיפים לחכות למכשיר הבא שייצא, או שפשוט מרוצים מהמכשיר הישן שברשותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברבעון האחרון של 2015 מכרה חברת "אפל" כ-75 מיליון מכשירי אייפון. מדובר בצמיחה האיטית ביותר בכמות המכירות שנרשמה אצל החברה - דבר אשר מאשש את הערכות האנליסטים של החברה, שצפו האטה בקצב מכירת הטלפונים החכמים.

רק לפני שנתיים ענקית הטכנולוגיה דיווחה על הכנסות של 57.6 מיליארד דולרים ברבעון החגים. בשנה שעברה ההכנסות זינקו לסכום של 74.6 מיליארד דולרים. ברבעון החגים של 2015 "אפל" הייתה צפויה לדווח על הכנסות של 76.6 מיליארד דולרים, אך כאמור דיווחה על פחות מ-76 מיליארדי דולרים: צמיחה של 1.7% בלבד - שהיא האיטית ביותר מאז שנת 2013.

הסיבה: הלקוחות מחכים למכשיר החדש

על פי הערכות של אנליסטים שונים, ההאטה בקצב המכירות נעוצה בכך שרוב הצרכנים מחזיקים כבר באייפון ישן יותר ולכן לא קונים את המכשיר החדש. נתון זה מצטרף להערכה כי לקוחות רבים מעדיפים לחכות למכשיר הבא שייצא, האייפון 7, ולכן בתקופת החגים האחרונה וויתרו על קניית מכשיר חדש.