מדפים ריקים ופסימיות בסניפי מגה: "מי יעסיק אותנו?"

בביקור בסניפי הרשת הבוקר, זמן קצר לאחר שההנהלה פנתה להקפאת הליכים, ניכר החשש מסגירה והעובדים מודים: "לא יודעים מה יהיה מחר". כך נראית רשת על סף קריסה

המדפים הריקים באחד הסניפים, הבוקר (עזרי עמרם, חדשות 2)

תחושות קשות בסניפי מגה, לאחר ההודעה על הליכה להקפאת הליכים: למרבית העובדים בסניפים הבוקר (ראשון) אין מושג מה יוליד יום וחלקם מתעדכנים מדי כמה דקות בהתפתחויות שישפיעו על עתידם. לצד המדפים המתרוקנים, רבים הביעו חשש מפיטורים וסגירה מיידית. מחר ישביתו העובדים את כל סניפי ומתקני החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט אישר היום את בקשת דירקטוריון מגה והוציא צו ארעי להקפאת ההליכים המשפטיים נגד החברה, ודיון נוסף בגורל החברה יתקיים מחר. בעקבות זאת הודיעו עובדי מגה על השבתת כל סניפי החברה ומתקני הרשת מחר. היום בשעה 14:00 צפויים להפגין עובדים רבים מחוץ למשרדו של בעל השליטה שרגא בירן.

בביקור שערכנו הבוקר בכמה מסניפי הרשת במרכז ניכר היאוש והחשש מהעתיד. שתי קופאיות שישבו מחוץ לסניף שוחחו על העתיד בפסימיות: "הוא לא מזהיר", אמרה אחת, וחברתה ניסתה לעודד ואמרה: "אומרים שזה טוב לעובדים, שאולי מישהו יקח וייעשה מזה רשת אחרת ונמשיך לעבוד - מה זה משנה איך יקראו לזה, יצטרכו כאן סופר". השנייה השיבה לה בסקפטיות: "קודם שימצאו קונה".

"היום פתוח, מחר תתקשר!"

באחד הסניפים בתל אביב חלק מהמדפים כבר ריקים לחלוטין, בעיקר אלו של המוצרים הטריים - עופות ודגים - אבל גם מדפים אחרים התהדרו בדלותם. בסניף יודעים שהם לא יכולים להרשות לעצמם מוצרים שייזרקו לזבל.

מנהל הסניף אמר כי האווירה קשה מאוד: "אני אסתדר, אבל מה לדעתך יהיה על העובדים, הם מרוויחים 3,000-4,000 שקלים ומתקיימים מזה. מה הם יעשו?". הוא הצביע על קופאית בשנות ה-60 לחייה וסיפר: "היא עובדת כאן 20 שנה, מה היא תעשה? אני יודע שזה נשמע נורא אבל מי יעסיק אותה?".

"לא אומרים לנו כלום" (עזרי עמרם, חדשות 2)

בסניף אחר המצב דומה. "היום פתוח, מחר תתקשר!", אמר סדרן ירקות וצחק בקול רם. "לא אומרים לנו כלום, אנחנו ניזונים כמו כל הציבור מהתקשורת, כל יום באים כמוכם לראות אם פתוח או לא." עובד נוסף מלמל גם הוא שאף אחד לא מעדכן אותם: "אנחנו הולכים ושואלים את ההנהלה, אבל גם הם בכנות לא יודעים להגיד מה יהיה".

מנהל הסניף ניסה לשדר עסקים כרגיל: "העובדים מאוד נאמנים, מגיעים בכל יום ועובדים כרגיל, אבל אי אפשר להתעלם מהאווירה מסביב, הם מגיעים כל שעה לשאול אותי אם שמעתי משהו, אם יש עדכון. לא כל שעה, כל דקה".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il

הצטרפו לדף הפייסבוק של עזרי עמרם