"מצאנו גז בהיקפים של מאגר תמר"

שתי חברות אנרגיה ישראליות שעוסקות בחיפוש אחר מאגרי גז טבעי בים התיכון הודיעו על גילוי מאגר "דניאל", השווה בגודלו, על פי ההערכות, למאגר "תמר". "מדובר באזור בעל הפוטנציאל הגדול ביותר מאז 'לוויתן'", אמר צחי סולטן, מבעלי השליטה באחת מחברות הגז

מאגר בסדר הגודל של תמר (פלאש 90 משה שי)

חברות האנרגיה ישראמקו ומודיעין פרסמו היום (ראשון) דוח משאבים בנוגע לרישיון לתגלית מאגר הגז "דניאל". על פי ההערכות מדובר בכמויות גז בסדר גודל של מאגר "תמר", השני בגודלו שהתגלה עד כה בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי הדוח, שנערך על ידי חברת ייעוץ, במאגר שהתגלה צפונית מערבית לאשדוד באתר החיפושים שגודלו כ-770 קילומטרים רבועים, קיים פוטנציאל של כ-8.9 TCF, שהם 8.9 טריליון רגל מעוקבים של גז. יחידת המידה מתייחסת לפוטנציאל הגז שיש במאגר. מניות שתי החברות נמצאות בעקבות התגלית בהפסקת מסחר בבורסה.

"מדובר באזור בעל הפוטנציאל הגדול ביותר מאז 'לוויתן'", אמר צחי סולטן, מבעלי השליטה בחברת מודיעין. "מאגרי גז בסדר גודל כזה עשויים לשנות במידה משמעותית את משק האנרגיה בישראל. אם אכן הפוטנציאל יתממש, התגלית תוכל לסייע רבות לתחרות במשק הגז הישראלי ולשנות לחלוטין את התמונה".  

"אנחנו נרגשים מהפוטנציאל שהתגלה למציאת גז ברישיונות דניאל מערב ומזרח", אמר רון מאור, מנכ"ל השותף הכללי במודיעין אנרגיה. "אנו נפעל, יחד עם שותפינו, לבצע קידוחים לבדיקת הפרוספקטים הפוטנציאליים בהקדם האפשרי, ואנו מקווים כי מדינת ישראל תעודד את המשך הפעילות במאגרי הגז הפוטנציאליים".