סוף עצוב למגה: תבקש הקפאת הליכים

רשת הקמעונות קורסת: הדירקטוריון החליט לפנות לביהמ"ש בבקשה דחופה למתן צו להקפאת הליכים ומינוי נאמן. ב"מגה" יבקשו למנות בעל תפקיד ולאפשר את המשך פעילות חנויות הרשת עד למציאת רוכש ראוי. 3,500 עובדי החברה ילכו הביתה?

ברשת מקווים שיימצא רוכש בהתאם (חדשות 2)

רשת "מגה" לקראת סגירה: לאחר שלא שילמה את חובותיה בסוף השבוע, החליט הבוקר (ראשון) דירקטוריון הרשת לפנות לבית המשפט בבקשה דחופה למתן צו להקפאת הליכים ומינוי נאמן לחברה. מדובר למעשה בהחלטה שתסלול את הדרך לסגירת הרשת. בית המשפט אישר את הבקשה והוציא צו ארעי להקפאת ההליכים המשפטיים נגד החברה, ודיון נוסף בגורל החברה יתקיים מחר. העובדים הודיעו כי ישביתו מחר את כל סניפי ומתקני הרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקע להחלטה הדרמטית היא הקושי של הרשת לשלם לספקים. ב"מגה" טענו כי בשבועות האחרונים חלה הקשחה בהתנהלות של חלק מהספקים, שחלקם הודיעו כי יספקו סחורות במזומן בלבד וחלקם צמצם ואף עצר את אספקת הסחורה. "המצב אינו מאפשר את המשך הפעלתה של החברה במתכונתה הנוכחית", נמסר. 

למרות הניסיונות המרובים להכניס משקיע או למכור את החברה, לא הצליח הדירקטוריון לגבש עסקה. "לאור זאת ועל אף שעמדה בכל התחייבויותיה ומעבר לכך, החליטה מגה בלית ברירה לפנות לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים", הדגישו ברשת.

בפנייה לבית המשפט מבקשת הרשת למנות בעל תפקיד מטעם בית המשפט ולאפשר את המשך פעילות הרשת, תוך ניצול קופת המזומנים והמלאי הקיים בחברה עד למציאת רוכש לחברה.

בסיכום הפנייה ציין דירקטוריון החברה: "מגה סבורה כי לאחר יישום מספר מהלכי הבראה דרמטיים שכללו סגירת 55 סניפים מפסידים, הפסקת עבודתם של למעלה מ- 2500 עובדים, צמצום המטה לכדי מחציתו, כינוס מרכזים לוגיסטיים ותמיכה של מאות מיליונים של בעלת השליטה, לפעילות החברה הכוללת כיום 127 סניפים רובם תחת הפורמט השכונתי 'מגה בעיר' קיים פוטנציאל ראוי ולכן המשך הפעלתה הסדירה עד למציאת רוכש הינו בר קיימא".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הגיב להתפתחויות ואמר: "חייבים להציל את מגה! יש להבטיח את מכירתה כמקשה אחת – צעד שימנע את הפגיעה ב-3,500 העובדים של הרשת ויציל ספקים רבים מקריסה. במקביל, חשוב להבטיח תנאי פרישה הוגנים לאלו מהעובדים שיוחלט על סיום העסקתם". ניסנקורן הוסיף כי העובדים וההסתדרות "היו הראשונים לגלות אחריות מאז שפרץ המשבר ועובדי מגה היו הראשונים לשלם את המחיר הכבד של האסון הכלכלי-חברתי שנמצא כעת בשיאו. ההסתדרות תמשיך ותפעל ככל הנדרש על מנת להציל את הרשת".