בגלל הנפט: ירידות חדות בוול סטריט

בבורסות העולם נרשמות ירידות חדות על רקע הצניחה במחיר חבית נפט לשפל של 12 שנים. בעולם טוענים כי הסרת הסנקציות מעל אירן במסגרת הסכם הגרעין היא הגורם המרכזי לירידת המחירים

שפל חסר תקדים במחירי הנפט (רויטרס)

דרמה בשוקי ההון ברחבי העולם: מחירה של חבית נפט ירד במהלך יום המסחר (שישי) אל מתחת לרף 30 הדולרים ואיבד מערכו כחמישה וחצי אחוזים. בעולם חוששים כי הסרת הסנקציות שהוטלו על אירן תוביל לצניחה נוספת במחירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הירידה החדה צנח מחיר הנפט לשפל תקדים של 12 שנים. ירידת המחיר סחפה אחריה גם את בורסות העולם לירידות חדות. עיקר הירידות נרשמו בבורסות וול סטריט שבניו יורק, ובבורסת שנחאי שירדה מתחת לשפל שנרשם בקיץ על רקע נתונים המצביעים על ירידה במתן הלוואות הבנקים.  

שוק המניות הסיני הציג היום מגמות שליליות ודווח על ירידה של 20% מהשיא האחרון, לאחר שבורסת שנגחאי נפלה ב-3.5%. בסין דווח הבוקר כי הלוואות חדשות ביואן היו נמוכות משמעותית בדצמבר לעומת נובמבר, ופספסו את התחזיות המוקדמות, איתות נוסף להיחלשות הכלכלה.

ירידות שערים בוול סטריט (ארכיון) (רויטרס)

ברחבי העולם טוענים כי אחת הסיבות לירידה הגדולה במחיר הנפט היא ההתפתחויות וההערכות לקראת השלמת הסכם הגרעין עם אירן ולהסרת הסנקציות מעליה כבר בשבוע הבא. יחד עם זאת בבית הלבן אמרו היום כי הסרת הסנקציות תתבצע אך ורק לאחר שיינתן לכך אישור מהסוכנות לאנרגיה אטומית לפיו אירן עמדה בהתחיבויותיה.