מנכ"ל תנובה אריק שור יסיים את תפקידו

תאגיד המזון הסיני "ברייט פוד" צפויה להודיע על סיום תפקידו של מנכ"ל תנובה אריק שור בתום 7 שנים, ומנכ"ל תשלובת החלב אייל מילס יחליפו. על פי הערכות, התאגיד אינו מרוצה מהשחיקה בביצועיה הכספיים של החברה על רקע הרגולציה המתגברת. יו"ר תנובה מסר בתגובה: "אנו מודים לאריק, קיבלנו את רצונו להמשיך לדרך חדשה"

מנכ"ל תנובה יסיים את תפקידו (רויטרס)

מנכ"ל קבוצת תנובה אריק שור, יסיים בקרוב את תפקידו אחרי כשבע שנים - כך צפוי להודיע תאגיד המזון הסיני ברייט פוד, המחזיק בחברת תנובה מזה כשנה. אייל מליס (53), כיום מנכ"ל תשלובת החלב של תנובה, ישמש כממלא מקום מנכ"ל החברה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שור הנהיג את החברה באחת התקופות הקשות ביותר שלה: תחילה בחרם הקוטג' שפרץ בקיץ 2011 ולאחר מכן בהגברת הרגולציה על תנובה, במסגרתה הוכנסו לפיקוח השמנת המתוקה והגבינה הלבנה. החברה נפגעה גם מההיתר שנתנה המדינה לייבא גבינות צהובות ללא מכס ומחזית שפתחה מולה שופרסל כשהשיקה מותג חלב פרטי. בנוסף אף נפתחה חקירה פלילית של רשות ההגבלים העסקיים כנגד החברה על רקע הסתרת "דוח מקינזי". לפי הדוח, תנובה יכולה להעלות את מחירי הגבינות ולנצל את גודלה.

"לאחר שבע שנים פוריות ומלאות בעשייה, החלטתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל קבוצת תנובה", אמר בתגובה להודעה שור, "הודעתי על החלטתי יום לאחר שקיבלתי את פרס התעשיין הישראלי, שמהווה תעודת כבוד לא רק לי אלא לכלל עובדי ומנהלי תנובה, ולאחר מעבר מוצלח של השליטה לקבוצת ברייט פוד".

"אני מודה לדירקטוריון תנובה על האמון שנתן בי, ומודע היטב לכובד האחריות שמוטל על כתפיי מול כלל בעלי העניין של החברה", אמר מליס, "כמו כן, אני מודה לאריק שור על שנים של עבודה משותפת, ועל תרומתו הרבה לקידום החברה".

לדברי יו"ר תנובה, ג'אנג צ'ונג ג'יאן, "קיבלנו את רצונו של אריק להמשיך לדרך חדשה. אנו מודים לו על המסירות בה מילא את תפקידו בשבע השנים האחרונות, ומאחלים לו הצלחה בכל אשר יפנה".