"מגה" לא תשלם מחר את חובה לספקים

בתום דיון חירום של דירקטוריון החברה נקבע כי מחר לא יועברו התשלומים בגין חובות הרשת לספקים. הדירקטוריון יתכנס ביום ראשון כדי לדון במצב הרשת. החברה הציעה לספקים הסדר לפיו תשלם עבור רכישותיה במזומן, אך רק מקצתם הסכימו לכך

מגעים להצלת הרשת (ארכיון) (חדשות 2)

רשת "מגה" לא תשלם את חובותיה מחר (שישי) כפי שהיתה אמורה, כך קבעו חברי דירקטוריון החברה בתום ישיבת החירום שכונסה הערב. ההחלטה נועדה לאפשר להנהלת הרשת להמשיך במגעים עם הספקים לחזרה לאספקה סדירה לרשת, במקביל להמשך המגעים למכירת הרשת לקונים פוטנציאליים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הערב כונס דירקטוריון "מגה" במשרדי מטה החברה על רקע הניסיונות לקנות עוד קצת זמן מהספקיות הגדולות. בפניית הספקיות הבטיחה "מגה" כי בתמורה לדחיית התשלום ליום שישי הבא, תשלם הרשת במזומן כנגד ביצוע האספקה.

נכון לשלב זה רק כמה מהספקיות הגדולות הסכימה להצעת קברניטי הרשת, בהן "אוסם", "סוד" ו"נטו". אולם בשלב זה שאר הספקיות לא השיבו בחיוב להצעתה של הרשת.

בקשת הדחייה של "מגה" לספקיות מוערכת בסכום כולל של 50 אלף שקלים. הדחייה המבוקשת נועדה לאפשר ל"מגה" לרכוש סחורה במזומן עבור הרשת ובשבוע הקרוב לנסות ולהגיע להסכם למכירת הרשת במקביל להגעה להסדר חוב נוסף שיאפשר את מכירתה. "דירקטוריון 'מגה' ישוב ויתכנס ביום ראשון כדי לדון במצב הרשת, ובהשלמת ההסדר שמגה הציעה לספקים", נכתב בהודעת החברה.

מוקדם יותר דווח כי חברת האם של "מגה", "רבוע כחול", מנהלת מגעים למכירת הרשת מול קבוצת "סגול", ו"יינות ביתן", אולם בשלב זה נדמה כי המו"מ תקוע. במקביל, בהנהלת "מגה" הוקם מעין חמ"ל בו מתכוננים לקראת מחר, אז תידרש הרשת להעביר את התשלומים לספקים וגם תתקבל החלטה אם לשלמם או לפנות לבית המשפט לבקשת הקפאת הליכים.