ההכרעה על גורל "מגה" נדחתה

בישיבת הדירקטוריון של החברה הוחלט להמשיך בדיונים עם הספקים וההסתדרות, בתקווה למצוא הסדר שיאפשר להמשיך את העסקת העובדים. העובדים מאיימים להפגין ומבקשים מבעלי השליטה: "תצילו אותנו"

מה יעלה בגורל הרשת ועובדיה? (חדשות 2)

החליטו שלא להחליט: גורלם של 3,500 עובדי "מגה" יוכרע עד סוף השבוע - אז יידעו האם החברה עומדת בפני הליך של הקפאת הליכים שמשמעותו סגירה של סניפי הרשת ברחבי הארץ. הערב (רביעי) סיים דירקטוריון רשת מגה את התכנסותו בעניין מצב החברה, והחליט לאפשר להנהלה להמשיך במגעים להצלת החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דירקטוריון חברת האם, אלון רבוע כחול, יתכנס הערב גם כן לקבלת דיווח על המצב. הדירקטוריונים של "מגה" בחרו לא הקפיא או להורות על מכירה, אלא להסמיך את הנהלת מגה להמשיך במגעים עם הספקים וההסתדרות שמטרתם מציאת הסדר הולם למצב. מחר בבוקר צפויים להיפגש ראשי מגה עם הספקים בהתאחדות התעשיינים, כדי להמשיך בשיחות למציאת פתרונות לאי סדירות האספקה לסניפי הרשת.

לאחר שהושבת למשך חצי יום, אתר המכירות של מגה באינטרנט - "מגה אונליין" - חזר לעבוד. מהבוקר ועד השעה 16:00 לערך לא ניתן היה לבצע הזמנות באתר. ההחלטה על סגירת האתר מוקדם יותר היום הגיעה בשל חוב למובילים והערכה כי לא מן הנמנע שמגה לא תוכל להמשיך ולשלם להם עבור הובלת המשלוחים ללקוחות. כך או כך, סגירת האתר מהווה איתות נוסף למצב הקשה של הרשת.

במקביל מנסה יו"ר אלון רבוע כחול, אביגדור קפלן, להגיע להסדר עם הספקים, גם אם זמני, על-מנת לאפשר את המשך פעילות הרשת לפחות בימים הקרובים. קפלן צפוי לבקש מהם "תקופת חסד" של פרק זמן מסוים כדי לאפשר לו לנסות ולמכור את הרשת. גם הבוקר נמשך המחסור בסחורה בסניפי מגה שממשיך לפגוע במכירות.

שאלת עתידה של רשת מגה עשויה להתגלגל לפתחו של בית המשפט עוד השבוע - כך מעריכים מקורות בסביבת החברה. לדבריהם, הניסיון למכירת רשת "מגה בעיר" כשל, והלחץ ההולך וגובר מצד הספקים מציב סימן שאלה על יכולתה של הרשת להמשיך ולפעול בשבוע הבא.

ביום שישי הקרוב אמורה מגה להעביר תשלום של עשרות מיליוני שקלים לספקים, ונכון לשעה זו אין ודאות שהיא אכן תוכל לעמוד בתשלום. אם מגה לא תעמוד בתשלום, הספקים יעצרו את אספקת הסחורה לרשת באופן מיידי. עובדי מגה מתכננים להפגין ביום ראשון הקרוב מול משרדו של בעל השליטה ברשת, שרגא בירן, ברחוב ברקוביץ בתל-אביב, וזאת בדרישה להזרים 50 מיליון שקל נוספים לרשת.