עובדי מגה מתחננים: "תצילו אותנו"

לקראת ישיבת הדירקטוריון המכרעת של החברה, בה ייקבע האם רשת הסופרמרקטים נמכרת, נסגרת - או ממשיכה בפעילותה למרות החובות הכבדים, פונים העובדים לבעל השליטה שרגא בירן וקוראים לו להזרים עוד כסף כדי להציל את הרשת. אם לא יימצא פתרון - 3,500 עובדים עלולים למצוא את עצמם בבית‎

מנסים להציל את החברה: גורלם של 3,500 עובדי "מגה" יוכרע עד סוף השבוע - אז יידעו האם החברה עומדת בפני הליך של הקפאת הליכים שמשמעותו סגירה של סניפי הרשת ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עד לישיבת הדירקטוריון המכריעה שתיערך היום (רביעי) בה יוכרע אם לנקוט בהליך ההקפאה, למכור את החברה - או להמשיך את פעילותה, מנסים העובדים להציל את מקום העבודה שלהם - וקוראים לבעל השליטה ברשת, שרגא בירן, להזרים 50 מיליון שקלים נוספים לרשת.

"בירן, אני עובד 20 שנה במערכת, אתה היחיד שיכול להציל לנו את החברה", אמר יוסי שמעוני, עובד קצביה ברשת. "אנא ממך, תכניס את היד לכיס, תן לנו אורך רוח ושקט נפשי. אנחנו לא ישנים בלילה, יש לנו ילדים ונכדים ואנחנו דואגים לעתידם. אנחנו מאמינים שנחזיר את החוב כדי להציל את החברה. זה הבית שלנו, בוא ותתן כתף".

מה יעלה בגורל הרשת ועובדיה? (חדשות 2)


"אני מבקשת לתת לנו כסף כדי שנמשיך לעבוד במגה", הצטרפה לקריאות עובדת המעדנייה ברשת, קלרה שור. "הרבה עובדים הם כמוני, עולים חדשים שמשלמים משכנתא. אם אני נשארת בלי עבודה אין לי עם מה לשלם - וכמוני עוד 3,500 אנשים".

עובדיה כהן, שעובד 15 שנה במחלקת ירקות בחברה, קורא אף הוא לבירן לפתוח את הכיס: "אנחנו נמצאים בימים כאלה שמחייבים את ההתערבות שלך - הפתרון הוא אצלך". דירקטוריון אלון הריבוע הכחול, בו ישנם גם נציגים מטעם העובדים המחזיקים בכשליש ממניות החברה, יקיים הערב ישיבה - בה יחליט מה יעלה בגורלה.

רשת "מגה" חייבת לספקים עשרות מיליוני שקלים

שאלת עתידה של רשת מגה עשויה להתגלגל לפתחו של בית המשפט עוד השבוע - כך פורסם ב"גלובס". מקורות בסביבת החברה מעריכים כי הניסיון למכירת רשת "מגה בעיר" כשל, וכי הלחץ ההולך וגובר מצד הספקים מציב סימן שאלה על יכולתה של הרשת להמשיך ולפעול בשבוע הבא.

מחרתיים, אמורה מגה להעביר תשלום של עשרות מיליוני שקלים לספקים, אולם כעת אין כל ודאות שהיא אכן תוכל לעמוד בתשלום. אם מגה לא תעמוד בו, הספקים יעצרו את אספקת הסחורה לרשת באופן מיידי. עובדי מגה מתכננים להפגין ביום ראשון הקרוב מול משרדו של בירן, בדרישה להזרים 50 מיליון שקל נוספים לרשת.

בהכנת הידיעה השתתפה לי אברמוביץ'