החוק לשכירות הוגנת יוצא לדרך?

אחרי שהצעתו לפקח על מחירי השכירות נתקעה אצל שרת המשפטים, יו"ר סיעת "כולנו" רועי פולקמן יניח היום הצעה חדשה על שולחן הכנסת: הטבות מס לבעלי דירות שלא יעלו את מחירי השכירות במשך 3 שנים. הפעם ההתנגדות צפויה להגיע מכיוון משרד האוצר

בקרוב: בלימה בעליות המחירים? (חדשות 2)

יושב ראש סיעת כולנו חבר הכנסת רועי פולקמן צפוי להגיש היום (ראשון) הצעת חוק שנועדה לתמרץ בעלי דירות לא להעלות את שכר הדירה במשך שלוש שנים: על כל שנה שבה לא יעלו את שכר הדירה, הם יקבלו הנחה של כ-5,000 שקלים בשנה במס שבח בעת מכירת הדירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההצעה תביא גם להקמת מאגר נתונים שיאפשר לשוכרים הפוטנציאליים לדעת כמה שילמו בעבר על הדירה אותה הם בוחנים וכמה משלמים השכנים. בנוסף, תסדיר ההצעה שלל סוגיות נוספות העוסקות בשוק השכירות, בהן הגדרת האחראים לטיפול בליקויים שונים וכן הגדרת מצב ראוי לדירה המוצעת להשכרה.

מדובר בגרסה מרוככת לזו שהגיש פולקמן לפני מספר חודשים עם חברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) במטרה לפקח על מחירי השכירות - הצעה שנתקעה בשל התנגדות שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי). הפעם מקווה פולקמן שההצעה תזכה לתמיכה של הגורמים הפוליטיים, למרות ההתנגדות הצפויה של משרד האוצר, שאינו מעוניין לחלק הטבות מס.