עובדי הכור בדימונה החריפו את העיצומים

עיצומי העובדים בקרייה למחקר גרעיני נמשכים, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2: עובדי הכור בדימונה חסמו את הכניסה והצליחו להפריע להליך העבודה. ההסתדרות הצטרפה למאבק והחלה לתווך בין הצדדים. הקרייה למחקר גרעיני בתגובה: "צעדים מיותרים"

הכור בדימונה, ארכיון (רויטרס)

השיבושים במפעל הכי רגיש בארץ נמשכים: אמש (שני) פרסמנו לראשונה במהדורה המרכזית כי עובדי הקרייה למחקר גרעיני ("הכור") בדימונה פתחו בעיצומים. היום נמשך המאבק של העובדים ואף החריף: האוטובוסים של העובדים חסמו את הכניסה למפעל , כחלק ממחאת העובדים, והצליחו להפסיק זמנית את העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק
 
הבוקר התקיימה אסיפת עובדים נוספת בשערי הקרייה למחקר גרעיני, כאקט נוסף כנגד התנהלות ההנהלה. בארגון העובדים טוענים שהקמ"ג "מנסה בכל דרך לפגוע בהסכמים ובהסדרים הקיימים". עובדי הכור הורדו מההסעות בצורה מסודרת ובטוחה במתחם מוסדר, בתיאום מלא עם מחלקת הבטחון בקמ"ג .

בוועד העובדים ממשיכים לטעון שהעיצומים מגיעים בעקבות צעדים חד צדדיים של ההנהלה נגד העובדים. הם מוחים על פגיעה בזכויותיהם ובעבודה המאורגנת. לדבריהם, ההנהלה מגייסת עובדים חיצוניים בחוזים אישיים תוך התעלמות מהוועד וללא שקיפות.

מתערב למען העובדים. ניסנקורן (פלאש 90, אורי לנז)

במקביל, נרשם חיזוק נוסף לעובדים: ההסתדרות החלה לתמוך במאבק, ובימים הקרובים צפוי מפגש בין ראש ההסתדרות למנהל הכור ולראש ועד העובדים. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מנסה לתווך ותומך בעובדים. אמש התנהלו שיחות עם צמרת הנהלת ההסתדרות, שהביעו תמיכה במאבק.

ארגון העובדים הודיע: "אנחנו מביעים סולידריות ותמיכה בלתי מסוייגת בנציגי הציבור ובמאבק הצודק תחת האימרה: 'הגיע הזמן'. מטרות המאבק בעיקרן הינן שמירה על זכויות העובדים שהיו נהוגים במשך עשרות שנים והגנה על העבודה המאורגנת". בארגון הוסיפו כי ימשיכו במאבק בסיוע הלשכה המשפטית ויועצי תקשורת.

אתמול ארגון העובדים של הכור בדימונה, בראשותו של עודד דנה, השבית במפתיע את העבודה בקרייה ואיים בהשבתה מלאה. חברי הוועד גם טוענים שההנהלה מקדמת עובדים ללא מכרזים ומסרבת להגיע איתם להסדר קצבת שארים ונכות לעובדים ולבני משפחותיהם. לכן, הוחלט באופן חריג לפתוח בעיצומים ואף להזהיר מפני שביתה בהמשך.

מהקריה למחקר גרעיני נמסר בתגובה: "אין כל הצדקה לצעדים שנוקט ארגון העובדים. מדובר ביו"ר ארגון חדש שמקווה באמצעות צעדים מיותרים אלו לפתור מאבקים פנימיים בתוך הוועד. הנהלת הקרייה למחקר גרעיני פועלת על פי הסכמי העבודה. לעומת זאת, אסיפת העובדים היום הייתה פראית ולא חוקית ולא על פי הסכמי העבודה".