עובדי הכור בדימונה פתחו בעיצומים

פרסום ראשון: עיצומי עובדים החלו באחד המקומות הרגישים בארץ, אם לא הרגיש שבהם: עובדי הכור בדימונה השביתו במפתיע את הפעילות וממחר הם ינקטו בצעדי מחאה נוספים. הקרייה למחקר גרעיני בתגובה: "צעדים מיותרים"

הכור בדימונה (רויטרס)

פרסום ראשון: עובדי המפעל הביטחוני הרגיש ביותר בישראל פתחו בעיצומים. ארגון העובדים של הכור בדימונה בראשותו של עודד דנה השבית היום (שני) במפתיע את העבודה בקריה למחקר גרעיני. העובדים מאיימים להחריף את העיצומים בימים הקרובים עד להשבתה כוללת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בוועד העובדים טוענים שהעיצומים מגיעים בעקבות צעדים חד צדדיים של ההנהלה נגד העובדים. הם מוחים על פגיעה בזכויותיהם ובעבודה המאורגנת. לדבריהם, ההנהלה מגייסת עובדים חיצוניים בחוזים אישיים תוך התעלמות מהוועד וללא שקיפות.

חברי הוועד גם טוענים שההנהלה מקדמת עובדים ללא מכרזים ומסרבת להגיע איתם להסדר קצבת שארים ונכות לעובדים ולבני משפחותיהם. לכן, הוחלט באופן חריג לפתוח בעיצומים ואף להזהיר מפני שביתה בהמשך.

מהקריה למחקר גרעיני נמסר בתגובה: "אין כל הצדקה לצעדים שנוקט ארגון העובדים. מדובר ביו"ר ארגון חדש שמקווה באמצעות צעדים מיותרים אלו לפתור מאבקים פנימיים בתוך הוועד. הנהלת הקרייה למחקר גרעיני פועלת על פי הסכמי העבודה. לעומת זאת, אסיפת העובדים היום הייתה פראית ולא חוקית ולא על פי הסכמי העבודה".