לקראת שביתה: שינויים בלוח הטיסות מנתב"ג

בעקבות השביתה הכללית הצפויה מחר במשק הודיעו החברות אל על וארקיע על שינויים במועדי הטיסות הממריאות מנתב"ג. שר האוצר כחלון: "השביתה מיותרת, עם ישראל לא אשם". הערכה: עלות השביתה למשק - 600 מיליון שקלים ליום

נערכים להשבתת נתב"ג. ארכיון (יוסי זילברמן, חדשות 2)

לקראת השביתה הכללית שצפויה להתחיל מחר (רביעי) ב-6:00 בבוקר הודיעו החברות אל על וארקיע על שינויים בלוח הטיסות הממריאות מנמל התעופה בן גוריון. אל על הודיעה על הקדמת יותר מ-10 טיסות וארקיע דיווחה על שינויים במועדי שתי טיסות לפחות.

המוסדות והשירותים שיושבתו מחר - הרשימה המלאה

טיסות הבוקר של אל על מנתב"ג מחר הוקדמו, כך שהנוסעים יצליחו להמריא עד השעה 6:00 בבוקר - לפני שתתחיל השביתה. מאל על נמסר כי נוסעים בטיסות הבוקר בכלל ובטיסות שהוקדמו בפרט מתבקשים להקדים הגעתם לשדה התעופה לתהליך הבידוק, לפחות שלוש שעות לפני מועד ההמראה המעודכן.

לוח הטיסות החדש של אל על תקף גם במקרה שלא תפרוץ שביתה. באל אל המליצו לנוסעים בטיסות אלה להתעדכן גם באתר החברה.

 

היכן נרגיש את השביתה?

לאור איום השביתה הכללית במשק, ביטלה ארקיע טיסת בוקר שהייתה אמורה לצאת מנתב"ג לאילת בשעה 9:30 ואת טיסת החזור שהייתה אמורה לצאת מאילת לנתבג בשעה 10:30. הודעה נמסרה לנוסעים בטיסות אלה והם הועברו לטיסות חלופיות בקו שדה דב אילת. יתר הפעילות נשארת בשלב זה כסדרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיבה לשביתה היא אי-הסכמה בין ההסתדרות לאוצר על הסכם השכר של העובדים במגזר הציבורי. על פי ההסכם, שחל על השנים 2013-2018, שכרם של העובדים יועלה רטרואקטיבית ליום תחילת ההסכם ובנוסף הם יקבלו פיצוי חד פעמי על דחיית התוספת.

"מהלך מיותר". כחלון (יונתן סינדל, פלאש 90)

כחלון: השביתה מיותרת

האוצר דורש שתוספת השכר הרוחבית תהיה אחידה בשקלים ולא באחוזים, כך שעובדים המשתכרים לדוגמה 5,000 ו-20 אלף שקל יקבלו את אותה תוספת שכר. המטרה של האוצר היא לצמצם את פערי השכר במגזר הציבורי. מנגד, בהסתדרות דורשים תוספת שכר באחוזים.

אם אכן תצא השביתה לפועל, היא צפויה לעלות למשק 600 מיליון שקלים מדי יום. "השאלה היא לא כמה, אלא איך תתחלק תוספת השכר לעובדים", כך אמר היום שר האוצר משה כחלון בתגובה לאיומי השביתה מצד ההסתדרות. "אני מעדיף שהעובדים החלשים יקבלו יותר. אין פה הורדת ידיים אלא צדק. זו שביתה מיותרת. האיום של ההסתדרות הוא מיותר ופזיז . צריך לנסות ולמצות את המו"מ".