הטייקון החברתי: 5 הדירות של השר כץ

וילה ובית בשוהם, דירה בפרויקט יוקרה בגני תקווה ודירה מחולקת לשניים בבני ברק - אלו נכסי הנדל"ן שנותרו לשר הרווחה חיים כץ, אחרי שמכר דירה נוספת בה החזיק ברעננה. לשם השוואה, רק ל-10% מהישראלים יש יותר מ-2 דירות. השר בתגובה: "מצטער שהוריי והורי אשתי נפטרו והורישו לנו דירות"

פחות מ-10% מהישראלים מחזיקים ביתר משתי דירות - ואחד מאותם ברי מזל הוא לא אחר מאשר שר הרווחה, חיים כץ (הליכוד). השר כץ מחזיק בדירות ובנכסים ברחבי ישראל, ואחד מהם הוא וילה בשוהם, ששווה כ-4 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר כץ מחזיק גם בדירה בבני ברק המחולקת לשתי דירות נפרדות בששוי 2.25 מיליון שקלים, וכן דירה בפרוייקט גינדי בגני תקווה שבמרכז הארץ, השווה 2.5 מיליון שקלים - דירה שלצורך רכישתה לקח משכנתא בגובה 1.75 מיליון שקלים.

מפת הנכסים (חדשות 2)

השר עצמו גר בבית בשוהם, ששוויו מוערך ב-3.5-4 מיליון שקלים. בסך הכל מחזיק כץ בנכסים בשווי כולל של 12.25 מיליון שקלים - זאת אחרי שמכר דירה נוספת שהייתה בבעלותו, ברחוב היובל ברעננה. השר כץ אף הצהיר כי הוא מחזיק במניות גז, ומשכך שרוי בניגוד עניינים בכל הקשור למתווה הגז השנוי במחלוקת.

אך למרות הצהרתו זו, קשה לומר כי השר כץ מצטיין בשקיפות: בניגוד לחברי כנסת ושרים אחרים, השר כץ טרם חשף פירוט מלא של נכסיו. עוד עולה השאלה כיצד אדם שבמשך כל חייו עבד בתעשייה האווירית ובשירות הציבורי הצליח לצבור ממון המאפשר לו לצבור נכסים כה רבים.

מהשר כץ נמסר בתגובה: "הרכוש שנמצא בבעלותי ובבעלות משפחתי הוצהר כחוק למבקר המדינה. אני מצטער שהוריי נפטרו והורישו לי שתי דירות, ואני מתנצל שהוריה של אשתי נפטרו והורישו דירה. אגב, תמיד הצטערנו שלא היו לנו אחים ואחיות. למרות שהדברים מוצגים בכתבה כאילו מדובר בגילוי מזהיר של רכוש שאני מסתיר, אבקש להבהיר שהכל על פי כללי החוק והכל ביושר. יש עשירים ממני בכנסת, אבל אני הכי עשיר בחקיקה חברתית לטובת הציבור".

בהכנת הידיעה השתתף תומר אביטל מפרויקט "מאה ימים של שקיפות".