משבר הביטוח: נמנעה שביתה במשק

לאחר שיחות בין שר האוצר משה כחלון ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הגיעו השניים להבנות בנושא הביטוח הסיעודי, ובכך מנעו סכסוך עבודה כללי במשק. ההבנות אמורות לפתור את המצב שבו מאות אלפי מבוטחים בביטוח סיעודי ייוותרו ללא מענה

אילוסטרציה (רויטרס)

נמנעה שביתה במשק: לאחר דיונים שהתקיימו בימים האחרונים, הגיעו הלילה (רביעי) שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לפשרה בנושא הביטוח הסיעודי. את פרטי הפשרה יציגו השניים במסיבת עיתונאים מיוחדת שתתקיים היום בצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באוצר החלו לסגת מהכוונה לבטל ביטוחים סיעודיים במקומות עבודה. כעת, נראה כי הצדדים החליטו לדחות את יישום הדוח בשנה, שבמהלכה יכנסו האוצר וההסתדרות למשא ומתן מואץ למציאת מתווה חלופי.

כאמור, הנטייה היא לא לבטל לגמרי את הביטוחים הסיעודיים במקומות העבודה, וזאת בניגוד להמלצת הממונה על הביטוח באוצר, דורית סלינגר, שהייתה אמורה להיכנס בינואר.

ההסתדרות מוחה על כך שמאות אלפי מבוטחים בביטוח סיעודי נתקלים בבעיות לממש את זכויותיהם. מבוטחים אלה שילמו במשך שנים על ביטוח סיעודי, אולם סעיף בפוליסה שלהם איפשר לחברות הביטוח להפסיק אותו באופן חד צדדי. כך נוצר מצב שמאות אלפי מבוטחים מבוגרים גילו לקראת יציאתם לפנסיה כי הביטוח שעליו שילמו במשך שנים רבות אינו תקף ולא יספק להם מענה במקרה שיגיעו למצב סיעודי. כעת ההבנות החדשות בין האוצר להסתדרות אומורות למצוא מענה לכל אותם מבוטחים.