שיקולי ביטחון במתווה הגז? במשרד הביטחון לא יודעים במה מדובר

ההצגה הכי טובה בעיר תתקיים מחר בכנסת – ראש הממשלה נתניהו יגיע לוועדת הכלכלה. זה יהיה רגע השיא של התומכים וגם של המתנגדים. אחד הטיעונים המרכזיים לאישור המתווה הוא הטיעון הביטחוני. הערב נחשף – במשרד הביטחון לא מבינים על מה זה נסמך

כשמתווה הגז הוצג, נכתב כי הוא נסמך על שיקולים ביטחוניים שמסרו משרד הביטחון וצה"ל - מבלי לפרט. בעקבות האמירה הזו, בתנועה לאיכות השלטון פנו לצה"ל ולמשרד הביטחון, וביקשו מהם להראות את חוות הדעת שעליהן נסמך מתווה הגז. הבקשה הוגשה כבר לפני חודשיים - היום (שני) הגיעה התשובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בדקנו את הנושא מול הגורמים הרלוונטיים במשרדנו, אולם לא איתרנו חוות דעת כלשהן אשר הועברו על ידי משרד הביטחון לצוות קנדל, ממגבשי המתווה", נמסר. "יתרה מזאת פנינו למשרד לתשתיות הלאומיות בבקשה לסייע באיתור המידע המבוקש המתייחס למשרד הביטחון ולצה"ל אולם המידע לא אותר".

בתנועה לאיכות השלטון אמרו היום כי "אנחנו רואים איך הניסיון של הממשלה לעטוף את כל מתווה הגז בכסות של שיקולי חוץ וביטחון הולך ומתמוטט כמו מגדל קלפים. לצערנו זו רק איזושהי ראיה נוספת מבין עשרות ראיות שיש לנו למלאכותיות הרבה של כל שיקולי החוץ והביטחון, שראינו שמראש שצצו רק כשנוצר צורך לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה".

המסמך של משרד הביטחון

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "האלוף במילואים עמוס גלעד כתב חוות דעת מסווגת שהועברה אך ורק למטה לביטחון לאומי ולא לאף גורם אחר. משרד הביטחון לא כתב חוות דעת לדוח קנדל".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הגורמים שעסקו במתווה הגז מטעם הממשלה נחשפו לחוות הדעת הביטחוניות של משרד הביטחון".

ממשרד האנרגיה נמסר: "חוות הדעת הועברה למל"ל בעקבות הסיווג הביטחוני, משם לשר שטייניץ ולקנדל".