האחיות והמורים בדרך לשביתה?

ההסתדרות וארגוני המורים הודיעו על סכסוך עבודה בגלל הקשיים במשא ומתן עם משרד האוצר. מאות אלפי עובדים במגזר הציבורי הצטרפו לסכסוך, ויו"ר ההסתדרות הצהיר: "לא נאפשר צעדים חד-צדדיים ודרקוניים "

ארכיון (חדשות 2)

איום ממשי לשביתה במשק: יו''ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הכריז היום (רביעי) על סכסוך עבודה במגזר הציבורי, והסתדרות המורים וארגון המורים הודיעו על הצטרפותם לסכסוך ולמאבק. הרקע להכרזה על הסכסוך, שעלול להפוך לשביתה, הוא מבוי סתום במו"מ מול האוצר על הסכם השכר במגזר הציבורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת ההסתדרות, סכסוך העבודה שהוכרז יחול על מאות אלפי עובדים - עובדי המשרדים הממשלתיים, אזרחים עובדי צה"ל, מורים, אחיות, עובדי כוח עזר, עובדים סוציאליים, תומכי רפואה ועובדי הרשויות המקומיות. "שכר העובדים בישראל נמוך מדי ובתוך כך גם שכר עובדי המגזר הציבורי. אני דורש מפקידי האוצר להפסיק את הסחבת בה הם נוקטים במו"מ", הסביר ניסנקורן.

יו"ר ההסתדרות התייחס גם לנושא הפגיעה המתכוננת בביטוח הסיעודי ובציבור העובדים המבוטחים בקרנות הפנסיה החדשות. לדבריו, ההסתדרות "לא תאפשר את הצעדים החד-צדדיים והדרקוניים שמתכנן האוצר".

"שכר העובדים בישראל נמוך מדי". ניסנקורן (פלאש 90, אורי לנז)

הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות התכנסה לישיבה דחופה, בהשתתפות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות המורים יוסי וסרמן ויו"ר ארגון המורים העל-יסודיים רן ארז - וחברי הוועדה אישרו פה אחד את ההכרזה על הסכסוך. 

יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים רן ארז אמר כי "ארגון המורים תומך במאבקה של ההסתדרות הכללית ויפעל עמה בשיתוף פעולה מלא בנושאים הנדונים". יו"ר הסתדרות המורים יוסי וסרמן הוסיף כי המשא ומתן עם משרדי הממשלה נמצא במבוי סתום: "כמו כן אנו עוקבים ומחזקים את ידיו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן במאבקו בעניין הביטוח הסיעודי והרפורמה בפנסיה".