פרסום ראשון: בעלי עסקים דורשים להכריז על ווייז כמונופול

בפנייה לממונה על ההגבלים העסקיים, דרשו בעלי העסקים לדאוג לשקיפות בבחירת הנתיבים. "יש לוודא שהחברה אינה מנצלת את כוחה הבלתי מוגבל לעירוב שיקולים זרים בתכנון והצעות נתיבי הנסיעה", אמרו

אילוסטרציה (רויטרס)

בעלי עסקים טוענים ש-waze מפלה אותם לרעה: בפנייה לממונה על ההגבלים העסקיים טוענים היום (שלישי) כי אפליקציית הניווט גורמת להם לנזק כלכלי על ידי העדפת נתיבי נסיעה מסויימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעלי העסקים טוענים ש-waze, שהוא כרגע השחקן הכי חזק והיחיד בניווט כלי רכב, מעדיף נתיבים מסויימים באופן שיטתי, ולא את הנתיבים שבהם נמצאים העסקים שלהם, מה שגורם לטענתם לנזק כספי גדול מאד עבורם. לכן הם מבקשים ש-waze ינהגו בשקיפות בבחירת הנתיבים, אך כל עוד הם ממשיכים לנהוג כך, דרשו בעלי העסקים מהממונה להכריז עליהם כמונופול.

עורך הדין חגי אדורם פנה בשם בעלי העסקים לממונה. "בגלל הדומיננטיות וההצלחה האדירה, waze היא מונופול דה פקטו וכבר ראינו מה קורה למונופולים שלא ריסנו אותם בזמן", אמר לחדשות 2. "לכן יש צורך בפיקוח וברגולציה".

בעלי העסקים הדגישו עוד כי מטרתם לוודא שהחברה "אינה מנצלת את כוחה הבלתי מוגבל לעירוב שיקולים זרים בתכנון והצעות נתיבי הנסיעה לנהגים".

מהנציגות הישראלית של waze וגוגל טרם נמסרה תגובה לידיעה.