הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ מונה לדירקטור ב"אמות"

גנץ מנוע מלהיכנס לפוליטיקה בשנתיים הקרובות, אך בינתיים הוא לא יושב בבטלה. חברת הנדל"ן הציבורי הודיעה כי גנץ ישמש כדירקטור העשירי בחברה, תפקיד שעלותו השנתית נאמדת ב-167 אלף שקלים

תפקיד חדש לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ

הרמטכ"ל לשעבר רא"ל בני גנץ שהשתחרר משירות בצה"ל לפני תשעה חודשים מונה אתמול (ראשון) לדירקטור בחברת הנדל"ן הציבורית "אמות". עלות שכרו השנתית של דירקטור ב"אמות" נאמדת בכ-167 אלף שקלים בשנה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברת הנדל"ן הציבורית "אמות" פרסמה את פרוטוקול הישיבה שערכו הדירקטורים ובה הם קיבלו את הרמטכ"ל לשעבר כחבר העשירי בדירקטוריון. "מר בני גנץ סווג עלי ידי החברה כדירקטור בלתי תלוי וכדירקטור בעל כשירות מקצועית", נכתב בתמליל הישיבה.

לפי מדיניות התגמול של החברה, דירקטור העובד במשרה מלאה משתכר כ-111 אלף שקל בשנה, ומקבל אופציות בשווי 55.5 אלף שקלים נוספים, כך שעלות השכר החודשית של אדם בתפקידו של גנץ עומדת על קצת פחות מ-14 אלף שקלים. סכום זה אינו כולל השתתפות בישיבות הדירקטוריון הנאמדות בכ-3,350 שקל לישיבה.

במוצאי שבת פרסמנו בחדשות 2 סקר שהצביע על כך שגנץ הוא המועמד היחיד שיכול לנצח את ראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות. הרמטכ"ל לשעבר זוכה לפופולריות רבה בציבור, אך הוא מנוע מלהיכנס לפוליטיקה בשנתיים הקרובות וזאת בשל חוק הצינון.

תפקיד הדירקטור ב"אמות" הוא לא הראשון אליו התמנה גנץ שפשט את המדים בחודש פברואר האחרון. לפני שלושה חודשים הוא התמנה ליושב ראש חברת "המימד החמישי", העוסקת בפיתוח מערכות לניתוח מידע בטכנולוגיית בינה מלאכותית.

בדומה למשרתו החדשה של גנץ, גם ראש אמ"ן לשעבר עמוס ידלין מונה לדירקטור בחברת נדל"ן גדולה. חברת "אלוני חץ" הודיעה כי גייסה לשורותיה את ראש אמ"ן לשעבר שיזכה לשכר של 111 אלף שקלים בשנה ומעל ל-3,000 שקלים לכל ישיבה בה ישתתף.