הפלסטינים משתדרגים לדור 3

מתאם פעולות הממשלה בשטחים והשר לענייני אזרחים ברשות חתמו על הסכם למעבר הרשות לדור 3 בסלולר. על פי ההערכות, המהלך יגדיל את הכנסות הרשות ויגדיל את היקף התעסוקה

שדרוג לרשות הפלסטינית

ברשות הפלסטינית מתקדמים דור: מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, חתם יחד עם השר לענייני אזרחים ברשות על מתווה לפריסת רשת מסוג דור 3 לטלפונים הסלולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ההחלטה התקבלה לאחר בחינת גורמי הביטחון ולאחר שהושלמה עבודת מטה מקצועית עם משרד התקשורת בארץ. בשטחי הרשות הפלסטינית באזור יהודה שומרון פעלו עד כה שתי חברות סלולר, וואטנייה וג'וואל. רשת תקשות מסוג דור 2 נפרסה באזור על ידי חברת ג'וואל בשנת 1998 ועל ידי חברת וואטנייה בשנת 2009.

מלבד ההתקדמות הטכנולוגית שתשפר את חווית השימוש בסלולר בשטחי הרשות, לצעד קיימת גם משמעות כלכלית. בעקבות המהלך, מעריכים בישראל, צפוי גידול בתעסוקה במעגלים הרחבים (העסקה עקיפה) בהיקף של 3 פועלים על כל עובד ישיר בתחום, כלומר 10,200 עובדים עקיפים נוספים.

פריסת הדור השלישי צפויה להגדיל את הכנסות הרשות בכ-54 מיליון דולרים בשנתיים הראשונות, והיא אף תסייע להתפתחות תחום ההיי טק ולהורדת האבטלת בקרב הצעירים, שנאמדת כיום בכ-30%. כמו כן המהלך צפוי להגדיל את התוצרת הגולמית המקומית לנפש ואת ההשקעות בשטחי יהודה ושומרון.