כעס בצפון: "עונש קולקטיבי לכ-200 יישובים"

בכרמיאל, טבריה, קצרין ויישובים נוספים שאמורים היו ליהנות מהטבות מס במסגרת המתווה החדש מוחים כעת על הקפאת ההחלטה בעניינם בשלושה חודשים. "זו התנהלות לא תקינה ולא הוגנת, לא נשלים עם המצב", הם אומרים

הפגנה בנהריה, אתמול (חדשות 2)

לאחר שאתמול הוחלט לדחות בשלושה חודשים את אישור מפת ההטבות החדשה ליישובי הפריפריה, הבוקר (שלישי) השמיעו ראשי היישובים שאמורים היו להיכלל לראשונה במפה החדשה את מחאתם על הדחייה. במקביל הם בוחנים את דרך הפעולה נגד מה שהם מכנים "עונש קולקטיבי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לצערי אין חדש תחת השמש, כבר 11 שנים תושבי טבריה מחכים שהממשלה תחזיר את הטבות המס שבוטלו אז", אמר ראש עיריית טבריה יוסי בן דוד. "כל פעם שנראה שהנה זה הולך לקרות מודיעים על דחייה".

"דחיית ההחלטה בעניין הטבות המס מצביעה על חולשה של המערכת הפוליטית לייצר מציאות חדשה, שוויונית וצודקת", אמר ראש מועצת קצרין דימי אפרצב. "תושבי קצרין והגולן מעל 10 שנים מצאו את עצמם מחוץ לטבלת הטבות המס בזמן שרוב היישובים בסביבה נהנו מהחרגה מוגזמת. זה חסר היגיון, לא צודק ובלתי מקובל. אנחנו לא נשלים עם המצב". קצרין נהנתה על פי המתווה שהוצע מהטבת מס בשיעור של 7% ואילו עד כה לא נהנתה כלל מכל הטבה.

"התנהלות לא הוגנת". אלדר (מארק ניימן, פלאש 90)

"זו התנהלות לא תקינה ולא הוגנת", אמר ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר. "אפשר להקפיא את ההורדה לנהריה, עכו ומעלות ולקיים דיון מחודש בעניינן, בלי להעניש את 200 היישובים האחרים הזכאים על פי הקריטריונים החדשים להטבת מס".

בשיחות סגורות מציינים ראשי מועצה נוספים שלאור התקפלות הפוליטיקאים גם הם יצטרכו לצאת למאבק.