בשורה לעובדים: עוד שני ימי חופשה

ההסתדרות, הארגונים העסקיים ושר הכלכלה חתמו על הסכם קיבוצי חדש שמגדיל את מכסת ימי חופשת העובדים. השר דרעי מבטיח להרחיב את ההוראה לכל המשק. מתי זה ייכנס לפועל ומי יהנה מזה?

עוד שני ימי חופש בשנה (יוסי זמיר)

עוד שני ימי חופשה בשנה: שר הכלכלה אריה דרעי, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש חתמו היום (חמישי) על הסכם קיבוצי חדש שקובע כי החל מיולי 2016 יועלה מינימום ימי החופשה במשק ל-11 ימים ומינואר 2017 מינימום ימי חופשה במשק יעלה ל-12 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר חודשים של הידברות עם נציגי ההסתדרות והמעסיקים, נחתם ההסכם שמעגן עוד שני ימי חופשה בשנה. נכון לעכשיו, התוספת רלוונטית לכל מי שעובד במקומות עבודה שמאוגדים תחת התאחדות התעשיינים. בימים הקרובים בכוונתו של שר הכלכלה דרעי להרחיב את ההסכם לכלל המשק.

כיום מינימום ימי החופשה לעובדים עומד על 10 ימים עבור שבוע עבודה של חמישה ימים ו-12 ימים עבור שבוע עבודה של שישה ימים. בהתאם להסכם החדש, עובדים בעלי ותק של עד שנתיים ייהנו מתוספת של שני ימי חופשה נוספים בשנה על חשבון המעסיק ועובדים בעלי ותק של 4-3 שנים ייהנו מיום חופשה נוסף על חשבון המעסיק.

הממשלה תאשר גם את העלאת שכר המינימום

"עובד צריך לקבל שכר הוגן ותנאי עבודה נאותים ובכלל זה הגדלת מספר ימי החופשה", אמר השר דרעי, "אני שמח שהוסכם להעלות את מספר ימי החופשה של העובדים הכי מוחלשים".

"בעזרת צעדים כמו העלאת שכר המינימום, כמו גם הבשורה שאנו מביאים היום, אנו ממשיכים בצמצום הפערים בחברה הישראלית תוך חיזוק מעמדו של האדם העובד", בירך יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

בנוסף לתוספת לימי החופשה, צפויה הממשלה לאשר ביום ראשון הקרוב תיקון שכר מינימום אשר יעלה את שכר המינימום ל-5,300 שקל בחודש החל משנת 2017.