יכול להיות שמס הכנסה חייב לכם כסף

מבקר המדינה מותח ביקורת חריפה על רשות המסים ומעיד כי מיליארדי שקלים של החזרי מס ששייכים לאזרחים שוכבים בקופת המדינה במשך שנים. ברשות המסים מסבירים בתגובה שההחזר הוא קטן מאוד ולדבריהם בקרוב יחל פיילוט של שליחת מכתבים שיודיעו לציבור על ההחזרים המגיעים לו

אילוסטרציה (רויטרס)

כשמס הכנסה רוצה לגבות מאיתנו כסף הוא עושה זאת ביעילות מרשימה, אבל דווקא כשמגיע לנו לקבל החזרי מס - מס הכנסה לא טורח לעדכן אותנו על זכויותינו. מבקר המדינה מתח היום (רביעי) ביקורת על רשות המסים בטענה שמיליארדי שקלים של החזרי מס ששייכים לאזרחים שוכבים בקופת המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוגמה אחת מעצבנת ומקוממת במיוחד היא החזרי האש"ל לציבור השכירים והעצמאים. מ-2009 עד 2010 היינו זכאים להחזרים כאלה, אולם אף אחד לא ביקש את ההחזר כי אף אחד לא ידע עליו.

ליתר דיוק, היו כמה עשרות אנשים שידעו על ההחזר המדובר - עובדי רשות המסים. הם היו מודעים לכך שיש לבקש את ההחזר, וכל אחד מהם זכה בכ-5,000 שקלים.

בדוח שפורסם היום סיפר מבקר המדינה גם על החזרי פנסיה ומס שבח שלא ידענו עליהם והוא אף מתח ביקורת חריפה על השירות הגרוע, לדבריו, שניתן לציבור בסניפי רשות המסים.

ברשות המסים אומרים בתגובה שהנתונים שנמסרו אינם מעודכנים וכי החזר המסים שמגיע לציבור הוא קטן מאוד. לדבריהם, בקרוב יחל פיילוט של שליחת מכתבים שיודיעו לאזרחים על ההחזרים שמגיעים להם.