קבלני שיפוצים: לקוחות לא רוצים פועלים ערבים

פיגועי הדקירה המרובים בכל רחבי הארץ בתקופה האחרונה משפיעים גם על ענף השיפוצים. בשבועות האחרונים מוצאים עצמם קבלנים רבים מול לקוחות שמסרבים בכל תוקף להכניס פועלים פלסטינים או ערבים-ישראלים לדירה. "אנחנו מבינים את החשש ומקווים שהשגרה תחזור במהרה", אומר יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים

אילוסטרציה (רויטרס)

גל הטרור שפוקד את מדינת ישראל בשבועות האחרונים משפיע גם על ענף השיפוצים. מתברר שבשבועות האחרונים מוצאים עצמם קבלני שיפוצים מול לקוחות רבים שדורשים - אל תכניסו פועלים ערבים לדירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתאחדות קבלני השיפוצים מספרים היום (ראשון) כי מכיוון ששיפוץ הדירה כולל שימוש בכלי עבודה כמו מברגים וסכינים, המציאות בשטח בשבוע האחרון גורמת לבעלי דירות רבים לפחד. בהתאחדות מדגישים כי מדובר במיוחד בדירות בשיפוץ שבהן הלקוחות עדיין מתגוררים וכי הבקשה של הלקוחות נוגעת הן לפועלים פלסטינים והן לערבים ישראלים.

מנגד מציינים בהתאחדות כי חלה גם ירידה משמעותית בהיקף העובדים הפלסטינים שמגיעים לעבודה. "מתוך כ-37 אלף פועלים פלסטינים, רק 20% הגיעו היום לעבודה", מספר ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים. "יש קבלני שיפוצים שביקשו מפועלים ערבים ישראלים להימנע מלהגיע לעבודה בשלב זה עד יעבור זעם, ואכן רבים מהם נמנעו מלהגיע היום לעבודה".

"אנחנו מבקשים דבר אחד - יציבות בענף", אומר סיב. "כל זעזוע כזה או אחר גורם לאנשים לא לשפץ את ביתם ולנו זה גורם למיתון ולפגיעה משמעותית בפרנסה. אנו מבינים את החשש של הלקוחות ומקווים שהשגרה תחזור במהרה".