"השבועיים הקרובים בוול סטריט גורליים"

הסוחרים בוול סטריט נערכים לפרסום נתוני מאקרו חשובים במהלך השבוע הבא ולתחילתה של עונת הדוחות לרבעון השלישי. האנליסטים צופים ירידה ממוצעת של 3.9% ברווחי החברות. האם השוק יחזור לעלות או שהמשבר רק יעמיק?

"השבועיים הקרובים גורליים" (רויטרס)

השבוע צפויים להתפרסם מספר נתוני מאקרו משמעותיים, בהם מדד מנהלי הרכש לסקטור השירותים היום, נתוני הסחר מחר והפרוטוקולים של ישיבת הפד והתביעות השבועיות לדמי אבטלה ביום חמישי. לאחר הטלטלות של השבועות האחרונים, הסוחרים והמשקיעים בוול סטריט עוקבים בדאגה ובחשש אחר פרסום הנתונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול ירדה התשואה על אג"ח אמריקאית ל-10 שנים מתחת ל-2% לאחר דוח התעסוקה. שוק המניות פתח את היום בירידות חדות אולם התאושש בצורה מרשימה וסגר בעליות חדות.

המשק האמריקאי הוסיף בחודש ספטמבר רק 142 אלף משרות ושיעור האבטלה נותר על כנו ובהתאם לתחזיות ברמה של 5.1%, שיעור האבטלה הנמוך ביותר מאז אפריל 2008. כך עולה מדוח התעסוקה שפרסם אתמול משרד העבודה האמריקאי. משרד העבודה אף עדכן מטה את הנתון של אוגוסט לתוספת של 136 אלף משרות בלבד, לעומת הנתון המקורי שעמד על 173 אלף משרות.

מדובר באכזבה קשה שכן אנליסטים בשוק ציפו לתוספת של 203 אלף משרות ולכן עולה השאלה האם הפד ידחה בפגישה הקרובה פעם נוספת את העלאת הריביות. במקביל לנתוני המאקרו, עונת הדוחות לרבעון השלישי נפתחת. האנליסטים צופים ירידה ממוצעת של 3.9% ברווחי החברות כשהפתעה לטובה עשויה לשלוח את מדדי המניות לגל עליות מחודש.

"השוק נמצא כרגע במצב שברירי. אני לא מתרשם מנתוני המסחר של יום שישי. יש עדיין אי ודאות רבה שהיא רק הועצמה בעקבות דוח התעסוקה החלש", אומר רון סנצ'ז, מנהל השקעות בכיר. "השבועיים הקרובים גורליים".