יו"ר פולקסווגן הנכנס: "החברה בסכנה"

על רקע קמפיין תקשורתי נרחב שבו פתחה חברת פולקסווגן, יושב ראש החברה המיועד הזהיר כי פרשת "דיזלגייט" מהווה סכנה להמשך קיומה של ענקית הרכב. עד יום רביעי על פולקסווגן להציג תכנית מפורטת לתיקון 2.8 מיליון רכבים מזהמים בגרמניה

"החברה בסכנה". מפעל פולקסווגן (רויטרס)

האנס דיטר פוטש, יושב ראש המיועד של ענקית הרכב הגרמנית פולקסווגן, התייחס היום (שני) לשערוריית זיהום האוויר ברכבי דיזל - בפרשה שזכתה לכינוי "דיזלגייט" - והזהיר כי מדובר בסכנה קיומית לחברה. הדברים נאמרו ברקע לקמפיין ענק של פולקסווגן בתקשורת בגרמניה, שבו היא פונה ללב הציבור בהבטחות לרכוש חזרה את אמונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יצרנית הרכב מוכרחה להציג עד יום רביעי הקרוב תכנית מפורטת לתיקון 2.8 מיליון כלי רכב מזהמים בגרמניה ופוטש אמר למנהלים בחברה כי הוא משוכנע שהחברה תצא מהמשבר בהצלחה.

המנכ"ל הנכנס של פולקסווגן, מתיאס מולר, הכריז שהוא אמון על תיקון הנזק, והחברה יצאה בקמפיין נרחב בעיתוני גרמניה עם הכותרת: "אנחנו רוצים להגיד רק דבר אחד - נעשה כל כדי לרכוש בחזרה את אמונכם".

אתמול קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ניסתה להגן על המוניטין של התעשייה הגרמנית בעקבות פרשת "דיזלגייט" בפולקסווגן, ואמרה כי הסקנדל סביב פרשת הזיופים בפולקסווגן הוא "דרסטי" אבל לא רחב ועמוק עד כדי שיכתים ויפגע במוניטין הטוב של התעשייה הגרמנית ככלל.

המשבר לא יפגע בכלכלה הגרמנית? מרקל (רויטרס)

"אני חושבת שהפרשה המצערת הזאת לא תפגע בגרמניה כמקום שטוב לעשות בו עסקים. הביקוש לעסקים בגרמניה ולמוצרים תוצרת גרמניה ימשיך להיות גבוה", אמרה מרקל. עוד אמרה הקנצלרית כי היא מקווה שאנשי פולקסווגן יפתרו את המשבר מהר וימסדו בחברה אווירה של שקיפות וטוהר מידות.

הפרשה התפוצצה ב-18 בספטמבר, לאחר שנמצאו פערים משמעותיים בין תוצאות מבחני הפליטה הרשמיים של כלי רכב עם מנועי דיזל של פולקסווגן לבין תוצאות הפליטה בתנאי אמת בארצות ברית. לאחר חקירה של הרשויות הודתה פולקסווגן כי התקינה תוכנה ייעודית במחשב המנוע, שמזהה שהרכב נמצא במבחן זיהום אוויר ומשנה זמנית את מאפייני המנוע כדי להפחית פליטה.