השי לחג מסביב לעולם

נכון שאנחנו אוהבים להתלונן, אבל מסתבר שתלושי השי לחג בישראל הם בין הנדיבים בעולם. בהשוואה עולמית שערכנו התקבלו תוצאות מפתיעות. ויש גם כאלה בעולם שהחליטו לפנק את העובדים שלהם במתנות שוות במיוחד

יוקר המחיה? לא בתלושים לחג: המעסיקים הישראלים, כך מסתבר, הם מהנדיבים בעולם בכל הנוגע למענקים לעובדים לכבוד החגים: השכיר הישראלי הממוצע יקבל לכבוד החג 700 שקלים, כאשר בארצות הברית קיבל השכיר הממוצע רק כ-70 דולרים לכבוד פתיחת השנה האזרחית, ועובדים מצטיינים זכו למענקים נוספים שנעו בין 200 ל-400 דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירופה נוהגים המעסיקים להסתפק בבקבוק יין או בכרטיסים לאירועי ספורט כמתנה לחג לעובדים, ובתאגידים גדולים עשויים להעניק גם תלושי מתנה הטעונים בסכום של בין 25 ל-50 אירו. בסין, מנגד, מסתפקים לרוב בסכום צנוע של עשרה יואן - שישה שקלים - אפילו בחברות גדולות כמו ענקית הקמעונאות עלי באבא.

בישראל ייהנו מסכומים גדולים במיוחד חברי הוועדים הגדולים, כאשר שיאני התלושים הם מפעלי ים המלח, שם יקבל כל עובד כ-1,800 שקלים. "בסך הכל יקבלו בישראל 2 מיליון עובדים סכום כולל של 3 מיליארד שקלים", מספר יו"ר חברת ועדים יעקב אלוש.

שלא במפתיע, החברות הגדולות אוהבות להפתיע את עובדיהם במתנות מיוחדות: בגוגל העניקו לעובדים שעונים חכמים של LG בשווי מאות דולרים; במייקרוסופט הוציאו לעובדים מהדורה מיוחדת של קונסולת המשחקים XBOX בצבע לבן, ועליה הכיתוב "I did it"; ואילו בחברת התכשיטים ההודית קרישנה הרי פינקו את 1,200 העובדים ב-200 דירות, 500 מכוניות פיאט פונטו ו-500 תכשיטים ייחודיים.