חפירות הרכבת הקלה בתל אביב: "איך נמשיך לעבוד?"

במהלך מפגש מתוח בין שר הכלכלה אריה דרעי לבין בעלי העסקים שנמצאים על תוואי הרכבת הקלה בתל אביב, התפרץ אחד מהם לדבריו והטיח בו: "אני ועוד מאות עסקים לא יכולים להמשיך לעבוד". רכזת מאבק בעלי העסקים אמרה כי הסיוע שהציע המשרד הוא "כמו כוסות רוח למת". צפו

שר הכלכלה אריה דרעי נפגש היום (ראשון) לראשונה עם נציגי הסוחרים שעסקיהם סמוכים לתוואי הרכבת הקלה בתל אביב. במהלך הפגישה התפרץ אחד מבעלי העסקים והטיח בשר האשמות: "איך אני יכול להמשיך לעבוד?"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סולי מחדד, בעל סוכנות להתקנת "איתוראן" שנמצאת סמוך לגשר מעריב, הציג בפני דרעי מסמכים על בית העסק שלו, ואמר: "איך אני יכול לעבוד, איך אני יכול להחזיר את החובות? אני ועוד מאות עסקים לא יכולים להמשיך לעבוד".

הפגישה עם בעלי העסקים התקיימה במשרדי מעוף, זרוע השטח של משרד הכלכלה לטיפול בעסקים קטנים ובינוניים, לאחר שבשבוע שעבר הודיע דרעי כי הנחה את אנשי המשרד לסייע לסוחרים ו"לשמש להם לפה מול כל הרשויות".

המפגש עם השר, היום

"היו עובדים במשרד הכלכלה שאמרו לי שזה לא בסמכות משרדנו והציעו שלא אכנס לעניין", אמר דרעי במהלך הפגישה. "אמרו לי שהטיפול בבעלי העסקים הוא באחריות משרד התחבורה אך החלטתי שאנשי משרדי יפעלו כדי שמאות הסוחרים יעברו את התקופה הקשה הזו בצורה הטובה ביותר שניתן".

"הסיוע חשוב אבל לא מספיק"

דרעי עדכן את הסוחרים כי הקציב לפרויקט 4-5 מיליון שקלים, שבחלקם ישמשו לשעות ייעוץ חינם לכל בעלי העסקים כדי שידעו איך לצלוח את התקופה הזו. מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה רן קויתי הודיע כי ימנה עובד במשרד מלאה שיעבוד מול בעלי העסקים ומול נת"ע, העירייה ומשרדי הממשלה.

שיר שגיא, שמרכזת את המאבק של בעלי העסקים, הודתה לשר אך אמרה כי מדובר "בכוסות רוח למת", לדבריה. "זה חשוב אבל לא מספיק כדי להתחיל ולטפל בבעיה שסופה לעלות למדינה הרבה מאוד כסף, דרך השלמות הכנסה, קצבאות ודמי אבטלה לשכירים".