עובדי הרשות מחו: קידוש בשידור חי

עשרות עובדים התאספו יחד עם בני משפחותיהם בבניין רשות השידור בירושלים במחאה על התיקון לחוק השידור הציבורי שעלול להוביל לפיטורי עובדים רבים. שידור מהדורת "יומן" בערוץ 1 נפתח בקידוש שערכו העובדים וביום ראשון הם יקיימו צעדת מחאה אל משרד האוצר

מחאת עובדי רשות השידור עולה מדרגה: שידור מהדורת "יומן" בערוץ 1 נפתח הערב (שישי) בקידוש בהשתתפות עשרות רבות מהעובדים ובני משפחותיהם, שיבלו את השבת הקרובה בבנייני רשות השידור בירושלים ובתל אביב במחאה על התיקון לחוק השידור הציבורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משרד האוצר שם לו למטרה להרוס את השידור הציבורי", אמרה באירוע הכתבת הצבאית של קול ישראל כרמלה מנשה. "רשות השידור זה המסד, יש כאן אמנות, תרבות ושידור לכל גווני האוכלוסייה מכל הסוגים. אנחנו קוראים לשר כחלון להתעורר, בלי שידור ציבורי אין דמוקרטיה ואין חופש ביטוי".

ביום ראשון בבוקר צפויים עובדי רשות השידור לצעוד בחולצות שחורות למשרד האוצר בירושלים, שם יתקיים דיון בוועדה המיוחדת של השידור הציבורי. מוקדם יותר השבוע סיכם השר אקוניס כי התיקון לחוק לא יכלול סעיף המאפשר פיטורי 1,580 עובדים, אך הוחלט כי יוכנס סעיף שיאפשר פיטורי התייעלות על ידי המפרק.

בראשון: נתב"ג יושבת לשעתיים 

מוקדם יותר היום הודיע יושב ראש ועד עובדי רשות שדות התעופה על השבתת כל ההמראות מנמל התעופה בן גוריון ביום ראשון הקרוב בשעות 10:00-12:00 לאות הזדהות עם מאבק עובדי רשות השידור. ההשבתה תשפיע על 17 טיסות עם כ-3,800 נוסעים.

בעקבות הודעת ועד עובדי רשות שדות התעופה פנה ישראל כץ ליו"ר הוועד ודרש ממנו לבטל את ההשבתה הצפויה. "אני רואה בחומרה את השימוש הלא מידתי בנשק השביתה", אמר כץ. "לא אאפשר מצב שבו נוסעים יהפכו לבני ערובה".

גם יושב ראש ההסתדרות אבי ניסנקורן איים היום להחריף את צעדי המחאה. הוא הזהיר כי החקירה המוצעת עלולה להוביל לסגירת הרשות ולפגיעה קשה בשידור הציבורי והדגיש: "אם לא יימצא פתרון למשבר ברשות השידור, צפויים שיבושים נוספים החל מיום ראשון".