ביום ראשון: אין המראות לשעתיים

עובדי רשות שדות התעופה ישבתו מעבודתם בשעות 10:00-12:00 לאות הזדהות עם מאבקם של עובדי רשות השידור. יושב ראש ועד עובדי רשות שדות התעופה קרא לוועדים נוספים להצטרף למאבק. בתוך כך צפויים עובדי רשות השידור להתבצר במהלך השבת במבני הרשות

ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע היום (שישי) על השבתת כל ההמראות מנמל התעופה בן גוריון ביום ראשון הקרוב בשעות 10:00-12:00 לאות הזדהות עם מאבק עובדי רשות השידור. במהלך השביתה יבוטלו 17 טיסות עם כ-3,800 נוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא ייתכן שהממשלה באופן חד צדדי ובחקיקה תמחה את השידור הציבורי", אמר יושב ראש ועד עובד רשות שדות התעופה פנחס עידן. "זהו יום שחור לכל העוסקים ביחסי עבודה. אני קורא לכלל הוועדים להזדהות עם עובדי רשות השידור ולהשתתף במאבק שמובילה ההסתדרות".

בעקבות הודעת ועד עובדי רשות שדות התעופה פנה ישראל כץ ליו"ר הוועד ודרש ממנו לבטל את ההשבתה הצפויה. "אני רואה בחומרה את השימוש הלא מידתי בנשק השביתה", אמר כץ. "לא אאפשר מצב שבו נוסעים יהפכו לבני ערובה".

בתוך כך צפויים הערב עובדי רשות השידור להתבצר במבני הרשות בירושלים ובתל אביב במחאה על הכוונה לפטר מאות מהם. העובדים יתכנסו בשעה 19:00 יחד עם בני משפחותיהם ולאחר מכן יתבצרו במקום. ביום ראשון הם צפויים לקיים צעדה לכנסת לקראת הדיון בוועדה המיוחדת על השידור הציבורי.

מוקדם יותר השבוע פורסם כי השר אופיר אקוניס סיכם על הוצאת הסעיף המאפשר פיטורי 1,580 עובדי רשות השידור מהתיקון לחוק. עם זאת הוחלט כי יוכנס סעיף שיאפשר פיטורי התייעלות על ידי המפרק, וזאת בניגוד למצב כיום לפיו חל עליו איסור גורף לפטר עובדים עד להקמת תאגיד שידור ציבורי חדש.