גם ניו יורק סיימה בירידות חדות

המסחר בבורסה בניו יורק החל בצניחה כשמדד נאסד"ק איבד כמעט 9%, אך בהמשך התמתנו הירידות ובסיום המסחר ירדו המדדים ברמה של עד 4%. ההיחלשות בוול סטריט השלימה יום של ירידות בבורסות ברחבי העולם: בורסת שנחאי צנחה ב-8.5%, הבורסות באירופה שברו שיאים שליליים וגם בישראל נרשמו ירידות חדות

ירידות חדות בוול סטריט (רויטרס)

אחרי נפילות הבורסות באסיה ובאירופה ובתום יום תנודתי במיוחד, המסחר בוול סטריט הסתיים אמש (שני) בירידות שערים חדות. מדד הנאסד"ק, שעם תחילת המסחר צנח בכמעט 9% וכעבור כמה שעות התחזק עד לירידה של 0.4%, נסגר עם ירידה של 3.82%. מדד דאו ג'ונס נחלש ב-3.58% ומדד S&P 500 צנח ב-3.94%. גם מחירי הנפט המשיכו לרדת והגיעו לרמה של פחות מ-39 דולרים לחבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לפני תום המסחר התייחס דובר הבית הלבן לטלטלה בשווקי העולם. "אין ספק שבמצב של כלכלה גלובלית כל השווקים קשורים זה לזה, אך אני מעודד את האנשים לתת את דעתם על יכולת ההתאוששות של הכלכלה האמריקנית", אמר הדובר ג'וש ארנסט. הוא הדגיש כי כלכלת ארצות הברית חזקה היום משהייתה ב-2008 ומתח ביקורת על שקיפות הממשל בסין.

(רויטרס)

גם המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים בירידות חדות. מדד ת"א 25 ירד ב-3.52% ומדד ת"א 100 צנח ב-3.94%. אחרי שאתמול צנח מדד הבנקים ב-4.8%, היום ירד המדד בעוד 2.2%. מחזור המסחר היה גבוה במיוחד ועמד על 3.69 מיליארד שקלים - יותר מפי שלושה מהממוצע היומי.

למרות המפולת הכלכלית שנרשמה ביממה האחרונה בבורסות במזרח, הודיע היום בנק ישראל על השארת הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%. לטענת בנק ישראל, בשל הירידות החדות בשווקים, פחת הסיכוי להעלאת ריבית בארה"ב בקרוב.

ייאוש בבורסות אסיה (רויטרס)

בורסת שנחאי צנחה ב-8.5%

מי שהובילה את ירידת השווקים ברחבי העולם הייתה הבורסה בשנחאי שצנחה היום ב-8.5%. הבורסות באירופה הגיבו גם הן בירידות חדות. הדאקס הגרמני ירד ב-4.7% הקאק הצרפתי איבד מערכו 5.4% והפוטסי הבריטי ירד ב-4.7%. עבור מדד פוטסי מדובר ביום המסחר הגרוע ביותר מאז מרס 2009 ועבור דאקס וקאק מדובר בשפל שלא נראה מאז נובמבר 2011.

כחלק מהמאמצים להרגיע את השוק, הודיע אתמול הממשל הסיני כי לראשונה הוא החליט לאפשר לקרנות הפנסיה המקומיות להשקיע בשוק המניות. מהלך זה נועד להביא להזרמת מאות מיליארדי יואן לשוק המניות הסיני ולהשיב את אמון המשקיעים.

יותר מחמישה טריליון דולר נמחקו משווי שוק המניות העולמי מאז החלטתה הלא צפויה של סין על פיחות היואן. החלטה זו הציתה ספקולציות וחששות כי ההאטה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם חריפה יותר משחשבו תחילה.