ירידות חדות במסחר בבורסה בתל אביב

בנק ישראל השאיר את הריבית לחודש ספטמבר ברמה של 0.1%. הסיבה, לטענת הבנק, היא כי בשל הירידות החדות בשווקים - פחת הסיכוי להעלאת ריבית בארצות הברית בקרוב. בורסת שנגחאי קרסה ב-8.5% והנפט נמצא בשפל של 6.5 שנים

קרנית פלוג, ארכיון (רויטרס)

למרות המפולת הכלכלית שנרשמה ביממה האחרונה בבורסות במזרח, הודיע היום (שני) בנק ישראל על השארת הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%. לטענת בנק ישראל, בשל הירידות החדות בשווקים, פחת הסיכוי להעלאת ריבית בארה"ב בקרוב. בינתיים, הטלטלה בשווקים נמשכת: המסחר בוול סטריט נפתח היום בירידות חדות, אך כעבור זמן קצר הירידות התמתנו. בורסת שנחאי קרסה היום ב-8.5% והנפט נמצא בשפל של 6.5 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יום המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים גם היום בירידות שערים חדות. מדד ת"א 25 ירד ב-3.52% ומדד ת"א 100 צנח ב-3.94%. אחרי שאתמול צנח מדד הבנקים ב-4.8%, היום ירד המדד בעוד 2.2%. מחזור המסחר היה גבוה במיוחד ועמד על 3.69 מיליארד שקלים - יותר מפי שלושה מהממוצע היומי.

כחלק מהמאמצים להרגיע את השוק, הודיע אתמול הממשל הסיני כי לראשונה הוא החליט לאפשר לקרנות הפנסיה המקומיות להשקיע בשוק המניות. מהלך זה נועד להביא להזרמת מאות מיליארדי יואן לשוק המניות הסיני ולהשיב את אמון המשקיעים.

יותר מחמישה טריליון דולר נמחקו משווי שוק המניות העולמי מאז החלטתה הלא צפויה של סין על פיחות היואן. החלטה זו הציתה ספקולציות וחששות כי ההאטה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם חריפה יותר משחשבו תחילה.