מפולת גם בת"א: ירידות של 3.7%

הבורסה בת"א מגיבה להתרסקות בשוק העולמי ופותחת מסחר עם ירידות שערים של יותר מ-5% של המניות המובילות במדד ת"א 100. בנק ישראל צפוי בתגובה לפרסם את קביעת שיעור הריבית לחודש ספטמבר, שעל פי הערכות צפוי לרשום שפל חדש. המגמה המדאיגה נמשכת בבורסות בעולם

אפקט הדומינו הגיע לת"א, ארכיון (רויטרס)

אחרי קריסת השווקים באסיה, גם המסחר בבורסה בתל אביב נפתח הבוקר (שני) כצפוי בירידות שערים חדות, זאת בהמשך לנפילות שנרשמו אתמול עם צניחת מדד המעו"ף ב-4.1%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנפילות החדות ביותר נרשמו במדדי ת"א 25 ות"א 100 שאיבדו 3.7% מערכם. 33 מהמניות במדד ת"א 100 ירדו בשיעור של 5% ויותר, 16 מניות נוספות רשמו ירידות של כ-6%. 

אחר הצהריים צפוי בנק ישראל לפרסם את החלטת הריבית לחודש ספטמבר. אחרי נתוני התמ"ג המאכזבים בשבוע שעבר והירידה בציפיות האינפלציה, נראה כי הערכות בנק ישראל לעלייה באינפלציה וצמיחה איתנה הולכות ומתפוגגות. בשוק מעריכים כי בנק ישראל יתקשה להישאר אדיש נוכח הנתונים האחרונים, ויוריד את הריבית לשפל היסטורי.

יותר מ-5 טריליון דולר נמחקו משווי שוק המניות העולמי

המגמה בבורסה המקומית תואמת את ההתרסקות הנמשכת בשוק העולמי, כשבורסת שנחאי רושמת צניחה של 8% בדומה לחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט שנסחרים גם הם בירידת שערים חדות.

כחלק מהמאמצים להרגיע את השוק, הודיע אתמול הממשל הסיני כי לראשונה הוא החליט לאפשר לקרנות הפנסיה המקומיות להשקיע בשוק המניות. מהלך זה נועד להביא להזרמת מאות מיליארדי יואן לשוק המניות הסיני ולהשיב את אמון המשקיעים.

יותר מחמישה טריליון דולר נמחקו משווי שוק המניות העולמי מאז החלטתה הלא צפויה של סין על פיחות היואן. החלטה זו הציתה ספקולציות וחששות כי ההאטה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם חריפה יותר משחשבו תחילה.