עסקת הענק של חברת טבע

ה"וול סטריט ז'ורנל" מדווח כי חברת התרופות טבע נמצאת במגעים מתקדמים לרכישת חברת התרופות הגנריות "אלרגן", תמורת 45 מיליארד דולרים. אם המהלך ייצא לפועל הוא צפוי להגדיל את מכירותיה של טבע ב-6.6 מיליארד דולר לשנה

(רויטרס)

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי חברת טבע מנהלת מגעים לרכישת החטיבה הגנרית של חברת "אלרגן" תמורת כ-45 מיליארד דולר. צעד שכזה עשוי להגדיל את מחזור המכירות של טבע בתחום התרופות הגנריות בכשישה מיליארד דולרים, ותאפשר לה להגדיל את נתח השוק שלה על חשבון חברת מיילן, אותה ניסתה לרכוש אך כשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערכה היא שטבע ואלרגן יכריזו על העסקה כבר מחר. לפי הדיווח, החטיבה הגנרית של אלרגן תמוזג לתוך הפעילות של טבע, חברת הגנריקה הגדולה בעולם ששווי השוק שלה עומד על כ-60 מיליארד דולר.

בחודשים האחרונים ניהלה טבע "מלחמה" של ממש לרכישת חברת מיילן ביותר מ-40 מיליארד דולר, כאשר הציעה הצעה עוינת לרכישת החברה. דירקטוריון מיילן סירב בתוקף להצעה של החברה הישראלית ומנהל קרב משלו לרכישת חברת פריגו.

עבור טבע, רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן תעניק לה את מה שהיא חיפשה בעסקה עם מיילן: הגדלת נתח השוק שלה בתחום התרופות הגנריות והזדמנות לבצע קיצוץ נוסף בהוצאות, שיאפשר לה להתמודד עם מרווחים נמוכים בתחום התרופות הזולות.