מחיר למשתכן: איפה תמצאו דירה בהנחה?

חודשיים מאז הקמת הממשלה, יוצאת היום לדרך תכנית הדגל להוזלת הדירות - "מחיר למשתכן". המדינה תמכור קרקעות לקבלן שמבטיח למכור את הדירות הזולות ביותר. אילו ערים נמצאות ברשימה המלאה של האזורים בהם יימכרו דירות בהנחה של מאות אלפי שקלים?

תכנית "מחיר למשתכן" יוצאת לדרך (חדשות 2)

האם יוזלו בקרוב מחירי הדירות? במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" של משרד האוצר שיצאה היום (רביעי) לדרך, ישווקו אלפי יחידות דיור בהנחה משמעותית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשיים הקרובים צפויות לצאת לשיווק 12 אלף דירות, כחלק מהתכנית הכוללת במסגרתה ישווקו 85 אלף דירות. בראשון לציון ישווקו 2,016 יחידות דיור, בטבריה 1,477, בקריית מוצקין 1,028, בלוד 831, בגדרה 621 וכרמיאל 538 יחידות דיור.

ברשות מקרקעי ישראל בונים על הנחה של כ-200 אלף שקלים בהשוואה למחיר הממוצע לדירה כזו באזור. בקריית מוצקין למשל, המחיר יירד ממיליון שקלים לבערך 800 אלף שקלים. אך למרות ההבטחה הגדולה בתכנית החדשה, לא בטוח שיהיו מספיק קבלנים שיוכלו לטפל בכל היחידות שישווקו.

בחודש יוני השנה הציג שר האוצר משה כחלון (כולנו) את רפורמת הדיור שלו שנועדה להגדיל את היצע הדיור ולרסן את הביקוש לדירות להשקעה.

תכנית "מחיר למשתכן", על פי הרפורמה, תורחב כך שההנחות לרוכשי דירה ראשונה יועמקו והקריטריונים יורחבו. כמו כן יוגדל מספר העובדים בענף הבנייה באמצעות הכשרת ישראלים ותוספת עובדים זרים וזאת כדי להגביר את הפריון באגף הבנייה.

עוד קובעת התכנית כי תוקם רשות להתחדשות עירונית שמטרתה להסיר חסמים לפרויקטים של פינוי-בינוי, תעודד בנייה במרחב הכפרי, יוסרו חסמים לבנייה למגורים ביישובי מיעוטים ויקודמו הסכמים להסרת חסמים למתחמים גדולים לדיור שבמסגרתם ייבנו כ-95 אלף יחידות דיור.