מניית אפל קורסת בוול סטריט: צנחה ב-6%

מניית ענקית הטכנולוגיה ספגה ירידה משמעותית בשווייה וגרמה לזעזוע במדד הנאסד"ק בפתח יום המסחר בבורסה בניו יורק. על פי ההערכות, מניית "אפל" איבדה 50-60 מיליארד דולרים, זאת על רקע האכזבה מנתוני המכירות שהציגה החברה

מניית "אפל" צונחת (רויטרס)

מניית ענקית הטכנולוגיה "אפל" צנחה בפתח יום המסחר (רביעי) בוול סטריט ואף גרמה לזעזוע במדד נאסד"ק. "אפל" איבדה עשרות מיליארדים משוויה ככל הנראה בשל אכזבה מנתוני המכירות ברבעון האחרון.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות בריחת המשקיעים, מניית "אפל" צפויה לאבד משוויה בין 50-60 מיליארד דולרים. צניחת המנייה באה דווקא אחרי ש"אפל" עקפה את התחזיות ודיווחה במסגרת עונת הדוחות בשוק ההון על רווח נקי של 1.85 דולר למניה על הכנסות של 49.5 מיליארד דולר ברבעון השלישי שלה.

על פי הנתונים שהוצגו, "אפל" אף עקפה את תחזית המכירות שהוצגה בתחילת הרבעון במכירות מכשירי האייפון. בחברה הציגו גידול של 35% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ממכשירי האייפון הסתכמו ב-31.4 מיליארד לעומת הצפי שעמד על 30 מיליארד דולר. מכירות האייפד הסתכמו ב-10.9 מיליון יחידות לעומת הצפי בשוק שעמד על 11 מיליון יחידות.

"מגדילים את הפער", טים קוק (רויטרס)

"הפער בינינו לבין המתחרים הולך וגדל", אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל". קוק ציין כי ברבעון האחרון מספר הלקוחות שעברו ממכשירי אנדרואיד לאייפון היה הגבוה ביותר. קוק התייחס בנוסף למכירות השעון החכם של החברה ואמר כי הם עקפו את התחזיות הפנימיות שלה. אך למרות כל אלו, הנתונים אכזבו את המשקיעים שהחליטו היום למכור את אחזקותיהם במניה.