לקראת השביתה הגדולה במשק: על מה נאבקים?

פגישתם של שר האוצר ויו"ר ההסתדרות הסתיימה ללא תוצאות ונראה כי השבתת המשק ביום רביעי תצא אל הפועל. מוקדי המחלוקת: מספר עובדי הקבלן שייקלטו במגזר הציבורי, ענפי העיסוק ומשך הזמן ליישום תהליך הקליטה

הפגנת ההסתדרות (ארכיון) (באדיבות דוברות ההסתדרות)

השביתה הכללית במשק מתקרבת בצעדי ענק, אולם בשלב זה נדמה כי הפערים בין ההסתדרות לאוצר רק הולכים ומעמיקים. פגישתם של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן עם שר האוצר משה כחלון במהלך היום (ראשון) הסתיימה ללא הסכמות ובשלב זה נראה כי השביתה תצא אל הפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עיקר המחלוקת בין ההסתדרות לאוצר מתמקד בשאלת קליטתם של עובדי הקבלן במגזר הציבורי. בהסתדרות מתעקשים כי מספרם של העובדים שייקלטו ישירות במגזר הציבורי יעמוד על 15 אלף ומנגד, באוצר מסכימים ל-4,000 עובדים בלבד.

המחלוקות העיקריות בין הצדדים

לצד הפער הגדול במספרים, קיימת גם מחלוקת בעניין הענפים שבהם תתבצע קליטת העובדים. בזמן שצוותי ההסתדרות התמקדו בהוראה ובעובדים הסוציאליים, באוצר תומכים בקליטת העובדים בתאגידי הבריאות בבתי החולים ואחיות בתי הספר.

הוויכוח מתנהל גם בשאלת זמן הקליטה של העובדים במערכת הציבורית. כמו כן נידונה שאלת הגמישות בהעסקת עובדים זמניים. בשלב זה אין הסכמה בין הצדדים ובאוצר טוענים כי ההסתדרות נחושה לאחר הפרסומים הרבים בתקשורת לקיים את השביתה.