מהיום: יקר ומסובך יותר לחדש דרכון

עובדי רשות האוכלוסין הודיעו על עיצומים בשיא עונת הנסיעות: באוצר טוענים כי העובדים דורשים לקבל מענק של אלפי שקלים לעובד כדי להטמיע מערכת חדשה שתקצר תורים. הוועד בתגובה: "צריכים עוד עובדים"

ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

שביתה לזמן בלתי מוגבל - בגלל דרישה למענקים של אלפי שקלים: אם תכננתם לחדש את תעודת הזהות שלכם תצטרכו להמתין בשלב זה, ובשביל לחדש את הדרכון תצטרכו החל מהיום (ראשון) להרחיק לנתב"ג לשלם על כך פי ארבעה - 1,100 שקלים. הסיבה: העיצומים של עובדי רשות האוכלוסין. לא תתקיים היום קבלת קהל בלשכות האוכלוסין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העובדים מדגישים כי מדובר בעיצומים ולא שביתה. באתר האינטרנט של רשות האוכלוסין עדיין יהיה אפשר לקבל חלק מהשירותים כמו תעודת פטירה, תעודת לידה ורישום שם הנולד, וכך גם במוקד *3450. הסיבה לעיצומים קשורה לעומס הבלתי נסבל במשרד הפנים ולדרישות העובדים שפורסמו לראשונה בשבוע שעבר ב"תכנית חיסכון".

בשבוע האחרון התנהל משא ומתן בין ועד עובדי מנהל האוכלוסין למשרד האוצר: באוצר דרשו להכניס מערכת חדשה שעתידה להקל על העומס ולנהל את התורים, וציינו כי כבר בוצע "פיילוט" שהוגדר כהצלחה. לעומתם, העובדים דרשו לקבל תמורה כספית תמורת הפעלת המערכת והטמעה - מענק של 4,000 שקלים לעובד.

דרכון ישראלי (רויטרס)

העובדים ציינו כי משרד ממשלתי אחר קיבל מענק דומה. המענק מגיע בנוסף לסכום של עשרת אלפים שקלים שכבר קיבלו 600 עובדים במשרד, בעקבות הארכת פיילוט המאגר הביומטרי בתשעה חודשים.

גורמים באוצר אמרו בתגובה כי כל עוד התרבות הארגונית היא שבכל נושא דורשים עובדי המדינה תוספות שכר, כך תהיה למשרדי הממשלה יותר מוטיבציה להעסקה עקיפה כגון עובדי קבלן ומיקור חוץ.

מירה אסרף, יו"ר ועד מנהל האוכלוסין, אמרה בשבוע שעבר בתגובה: "מערכת ניהול התורים לא תיתן לקהל ולעובדים שירות טוב יותר. המערכת לא תשנה את כמות הפונים ללשכה. העומסים יטופלו רק בעזרת תקני כוח אדם נוספים. אנחנו צריכים עובדים שיבואו לעבוד".