לא העליתם שכר דירה? קבלו קיזוז במס

גזר במקום מקל: במשרד האוצר מציעים לתגמל בעלי דירות שלא יעלו שכר הדירה במשך 3 שנים ולהעניק להם בתמורה קיזוז בסך אלפי שקלים ממס השבח לכשיחליטו למכור את הנכס. ההצעה זכתה להסכמת שר האוצר ושרת המשפטים, לשכת רה"מ ויוזמי הצעת החוק לשכירות הוגנת הח"כים סתיו שפיר ורועי פולקמן, אך נתקלת בהתנגדות רשות המס

קיזוז במס במקום קנס (חדשות 2)

אחרי שהצעת החוק שקידם שר האוצר כחלון לשכירות הוגנת נתקלה בהתנגדויות, משרד האוצר מציג יוזמה חדשה שמטרתה להגביל את שכר הדירה. עיקרה של היוזמה - תגמול בעלי דירות שלא יעלו את שכר הדירה במשך שלוש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי היוזמה, בעלי דירות שיצמידו את גובה שכר הדירה למדד למשך שלוש שנים רצופות, יזכו על פי היוזמה לזיכוי במס השבח על הנכס לכשימכרו אותו. על כל שנה שבה לא יעלו את דמי שכר הדירה יקבלו בעלי הדירות מהמדינה קיזוז בסך 5,000 שקלים.

השינוי בהצעת החוק נועד לתמרץ את בעלי הדירות שלא להעלות את שכר הדירה, וזאת כחלופה להצעה המקורית שיזמו חברי הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) ורועי פולקמן (כולנו), שעסקה בפיקוח ובמתן קנסות לבעלי דירות שיפרו את החוק.

ההצעה הקודמת כבר עלתה לדיון בוועדת השרים לפני כשלושה שבועות, אך ירדה מסדר היום עקב חילוקי דעות בין שפיר לבין שרת המשפטים איילת שקד, בעיקר סביב מנגנון הפיקוח על שכר הדירה. בין השאר הביעה שקד חשש מכך שבעלי הדירות ימהרו להעלות את המחירים טרם החקיקה.

היוזמה הנוכחית כבר זכתה להסכמתם של שר האוצר כחלון, שרת המשפטים שקד, לשכת ראש הממשלה וח"כ שפיר, אולם היא נתקלת בהתנגדות מצד רשות המיסים. מחר יתקיימו דיונים נוספים במטרה להסיר את ההתנגדויות ולהעלות את ההצעה להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה כבר ביום ראשון הקרוב.