בעלי מגה: "אני לא יכול להחזיר מה שלא לקחתי"

בראיון בלעדי ונדיר, בעקבות ההסדר שמנע את קריסת מגה, מדבר בעל השליטה שרגא בירן על הסיכוי להבריא את הרשת, על המתקפה האישית של בנק הפועלים נגדו ולמה זה מרגיז אותו כשקוראים לו מיליארדר

לאורך כל המשבר הגדול בתולדותיה של רשת מגה, שרגא בירן מבעלי הרשת שמר על שתיקה. היום (רביעי) אחרי שאושר ההסכם ההבראה הוא החליט לדבר. הוא הישיר מבט לכל אלפי העובדים ומאות הספקים שחיכו לשמוע אותו, והשיב לשאלות שנותרו חסרות מענה כל התקופה הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא קיבלנו פרוטה אחת של דיבידנדים מכל מקור שהוא ומעולם קיבלנו פרוטה אחת ממגה", אומר בירן בתוקף. "מעולם לא קיבלנו פרוטה אחת מהדיבידנדים שחולקו בין החברות כדי לכסות הפסדים וכל מיני מניפולציות פיננסיות. לא לקחתי ואני לא יכול להחזיר מה שלא לקחתי".

רגע לפני שההסדר אושר, בנק הפועלים, הנושה הגדול ביותר, יצא במתקפה חסרת תקדים על בירן, שאותה הוא מכנה ניסיון לרצח אופי. "ברגע האחרון שולפים מכתב יחצני זול שכל אחד מבין את הטקטיקה שלו, להדביק על הקיר את השם של שרגא בירן, שבגיל 83 הוא האיש שאחראי לכל העניין, הוא האיש שצריך לרצוח בראש חוצות. האופי שלי זה אני, השם שלי זה אני. אני יכול להרשות לעצמי עכשיו להתווכח עם מכתב של יחצן שקרן?".

כשנשאל בירן היכן היה כשרשת מגה הפסידה יותר מ-700 מיליון שקלים בארבע השנים האחרונות, הוא התעקש כי בדוחות הכספיים המאוחדים של החברה הציבורית "אלון בריבוע", ההפסדים האלה לא הופיעו. "זה שקר שאני מיליארדר. הניסיון לצייר אותי כטייקון, אני לא", הוא מדגיש. "שום בן אדם, לא מסוגל להתמודד עם היקפים כאלה. להפוך אותי עכשיו למי שלוקח כסף מאחרים זו נבזות".