יו"ר מגה על הבנקים: "זבלים"

ביהמ"ש אישר את הסדר החובות במגה ובכך הציל את הרשת, לפחות בינתיים. אבל גם אחרי האישור, יו"ר החברה כועס על הקשיים שהציבו הבנקים. "נהרוג אותם, חבל על הזמן", הוא הוקלט ע"י גל"צ מסנן בצאתו מהדיון. גורם המקורב לבנקים: "הצלת הרשת יותר חשובה מפליטות הפה של קפלן"

התבטאות חריגה של מנכ"ל הריבוע הכחול הוקלטה ודלפה: לאחר עשר שעות של דיון רצוף, אושר אמש (שלישי) ההסדר בין מגה לבנקים. מנכ"ל "אלון הריבוע הכחול", אביגדור קפלן, שמח על ההישג אך גם זעם על הבנקים - ודבריו הזועמים נקלטו במיקרופונים של גלי צה"ל. הבוקר שודרה ההקלטה שבוודאי עוררה מבוכה רבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קפלן ככל הנראה עדיין כעס על הבנקים שהקשו מאוד על ההסדר, וכשיצא מאולם בית המשפט אמר "יש לנו את העניין עם הבנקים, זה עוד לא נגמר, נהרוג אותם, זבלים שחבל על הזמן".

בדבריו התייחס קפלן לסעיפים שנותרו במחלוקת ויעלו לדיון נוסף בבית המשפט היום. במהלך הדיון בנק הפועלים הצליח "להביך" את הבוס של קפלן, בעל השליטה בקבוצה שרגא בירן, ולגרור אותו לבית המשפט עם זימון למשך יום שלם.

אביגדור קפלן מסר בתגובה לגלי צה"ל: "הדברים נאמרו בלהט המשא ומתן הארוך והקשה לאישור ההסדר, ולא היתה בהם כוונת פגיעה. אנו שמחים כי בסופו של דבר הצלחנו לקבל את תמיכתם של כלל השותפים שלנו ולהגיע להסדר להבראת רשת מגה, ולשמירת מקום עבודתם של כ-6,000 עובדים". בריאיון לגל"צ אחרי פרסום ההקלטה הוא הוסיף ואמר: "התבטאתי בשיחה בארבע עיניים ברגע של עידנא דריתחה, בתום יום דיונים מתיש. גם אני בן אדם".

גורם המקורב לבנקים הסביר לחדשות 2 Online כי ההתבטאות לא תשפיע על המו"מ. "הצלת הרשת יותר חשובה מפליטות הפה של מר קפלן", אמר הגורם.

מיליונים יוזרמו לרשת "מגה"

על פי ההסדר שאישרו הבנקים, בעלי השליטה ב"מגה" יגדילו את הזרמת הכספים לסכום של 320 מיליון שקלים. במסגרת ההסדר שאושר על ידי השופט אילן שילה, יוזרמו 160 מיליון שקלים כהון לרשת. הסכום יתלווה למסגרת אשראי ולהעמדת ערבות שיינתנו כהלוואה ויוחזרו לבעלות השליטה החל משנת 2020.

בנוסף, חברת "אלון - הריבוע הכחול" תשמש כערבה לבנקים בסכום של 200 מיליון שקלים, שיוזרם כתשלום מיידי ויקטין את החוב של "מגה" לבנקים ל-300 מיליון שקלים. עוד סוכם כי ספקי "מגה" יוכלו להמיר חלק מהחוב שנצבר במניות של "אלון - הריבוע הכחול".