עמוד הפייסבוק שמסעיר את תשובה

מחאת הסכם הגז עולה מדרגה ברשתות החברתיות: בעמוד פייסבוק מזויף שנפתח על שמו של יצחק תשובה, הציע לכאורה איש העסקים 10 מיליון שקלים שיוגרלו בין המגיבים לפרסום. בין תגובות הלעג ליוזמה הצינית היו גם מי שהתייחסו לתוכן כאותנטי וסיפרו עד כמה הם זקוקים לכסף. אנשיו של תשובה ביקשו מפייסבוק להסיר את העמוד

"חולק את רווחיו עם הציבור", תשובה

מתחזים פתחו ברשת החברתית עמוד מזויף על שמו של איש העסקים יצחק תשובה, שבו הוא מציע לכאורה לחלוק את רווחיו הצפויים מקידוחי הגז בסך 10 מיליון שקלים עם ציבור הגולשים. בסביבתו של תשובה לא אהבו את המחאה, וכעת הם מנסים לגלות מי עומד מאחוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעמוד המזויף שנפתח אמש (שבת) תחת שמו של תשובה ובצירוף תמונותיו, קורא לכאורה איש העסקים לגולשי הרשת החברתית להשתתף בהגרלה שבכוונתו לערוך כדי "להחזיר" מעט חזרה לציבור בישראל.

"ישראלים יקרים ואהובים שבוע טוב, אני שמח להודיע לכם על מבצע לזמן מוגבל!", נכתב בהודעה. "בעקבות רווחי הגז האדירים ממאגר "תמר", החלטתי להחזיר מעט לעם היושב בציון. 10 מיליון ש״ח יוגרלו בין כל מי שיעשה לייק לעמוד הפייסבוק ולפוסט הזה, ישתף אותו ויכתוב בתגובות Thank You. תוקף המבצע הוא שבוע בלבד! בהצלחה לכולנו".

הפרסום השערורייתי בעמוד המזויף (פייסבוק)

למרות הנימה הצינית העולה ממנו, זכה הפרסום ליותר מ-17 אלף לייקים ולכ-15 אלף תגובות מגולשים שבחלקם התייחסו לתוכן כאותנטי. "אל תקנה אותנו בכסף שלך – שמור אותו לעצמך!", כתב אחד הגולשים בעוד שאחרים כתבו "Tank You" בצירוף נימוק מדוע דמי הזכייה מגיעים דווקא להם.

בעקבות פרסום העמוד הגישו אנשיו של תשובה פנייה לפייסבוק שבה דרשו את הסרתו לאלתר מהרשת החברתית, כשבמקביל נעשים מאמצים לחשוף את מקימיו.