כחלון מקדם: הנחות לדירות לצעירים

האם זה הפטנט שיוזיל את מחירי הדיור? כחלון יגיש לקבינט הדיור הצעה להרחיב את תכנית "מחיר למשתכן" ולהעניק הנחות של כ-200 אלף שקלים לזוגות צעירים בפריפריה. כחלון: "התכנית תייצר היצע מאסיבי של דירות אשר מיועדות אך ורק לזוגות צעירים"

"ההחלטה תקל על רכישת דירה" (פלאש 90, משה שי)

מחירי הדיור עולים, ושר האוצר כחלון מקדם יוזמה חדשה: בשבוע הבא יגיש כחלון לאישור קבינט הדיור תכנית למתן הנחות בקרקע. בכוונתו של השר להעניק הנחות לצעירים בפריפריה ובאזורי הביקוש – הנחה שאמורה להגיע ל-200 אלף שקלים בממוצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לדור הצעיר שלנו יש גם זכויות, לא רק חובות", אמר כחלון. "קורת גג היא זכות בסיסית ומחובתנו לספק לו אותה. התכנית תשנה את שיטת המכרזים ותייצר היצע מאסיבי של דירות אשר מיועדות אך ורק לזוגות צעירים – גם בפריפריה וגם באזורי ביקוש". מדובר למעשה בהרחבה של תכנית "מחיר למשתכן", שיזמה הממשלה הקודמת, על פיה הקבלנים יתחייבו להציע את המחיר הזול ביותר לדירה תוך שמירה על מחיר קרקע קבוע – ונמוך.

כחלון מקדם מענקים וסבסוד לרוכשי דירות בקרקע מדינה. המענק לרוכש דירה, ביישובים בהם הקרקע זולה יותר מ-100 אלף שקלים, יעמוד על בין 40 אלף ל-60 אלף שקלים. בנוסף יוענק סבסוד עבור עלויות הפיתוח – שיעמוד על 40 אלף שקלים.

משה כחלון, ארכיון (חדשות 2)

גם על ערך הקרקע תוטל הנחה של 80%. על פי חישובי משרד האוצר, ההנחות בקרקע בשילוב עם המענקים והסבסוד יגיעו לכ-200 אלף שקלים. על פי ההחלטה, יוטל על מועצת מקרקעי ישראל לקבוע את אופן קביעת ערכי הקרקע לעניין מתן המענקים וההנחות.

במשרד הוסיפו כי "יישום ההחלטה צפוי להעניק סיוע לרוכשי דירות בכלל, ובאזורי הפריפריה בפרט, ובכך להביא להקלה במאמצים לרכישת דירה בקרב אוכלוסיות זכאיות". כמו כן, כך מקווים במשרד, ההחלטה צפויה להביא לגידול בביקוש לרכישת דירות ביישובים בהם הביקוש הינו נמוך באופן יחסי.