סין: 1,300 חברות הפסיקו את המסחר‎ בבורסה

מדד CSI 500 הסיני משלים קריסה של כ-37% תוך פחות מחודש. אתמול הכריזה סין על צעדים נוספים לבלימת המפולת והבנק המרכזי הודיע כי יספק "נזילות מלאה" לשוק המניות. המצוקה באסיה מאותתת על מגמה שלילית בפתיחת המסחר בניו יורק

ירידות שערים חדות נרשמות הבוקר (רביעי) בבורסות אסיה, כשהמניות הסיניות ממשיכות בצלילה חופשית, חרף מאמצי הממשל לעצור את סחף המכירות. החוזים העתידיים על מדדי וול סטריט מאותתים על מגמה שלילית גם בפתיחת המסחר בניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול הכריזה סין על צעדים נוספים לבלימת המפולת בבורסה, ביניהם הגבלה על המסחר היומי במדד CSI 500. המדד, שמורכב מ-500 החברות הגדולות ביותר שנסחרות בשנחאי ושנזן, קרס בכ-37% תוך פחות מחודש.

גם היום ניסה הבנק המרכזי במדינה להרגיע את הרוחות, וציין בהודעה באתר האינטרנט שלו כי יספק "נזילות מלאה" לשוק המניות וימנע "סיכונים מערכתיים".

כ-40% מסך סחר המניות בשוק הסיני הושעה 

בניסיון נוסף לעצור את גל המכירות, כ-1,300 חברות סיניות עצרו את המסחר במניותיהן, במטרה להגן על שעריהן. מדובר בלא פחות מ-40% מסך המניות בשוק הסיני. רוב החברות לא סיפקו הסבר באשר להפסקת המסחר.

בסופו של דבר, מדד שנחאי קיזז את הירידות לכ-4% לעומת נפילה של יותר מ-8% בתחילת היום, והוא משלים ירידה שבועית של 2.8% וירידה חודשית של 16%. "נסיגת השוק הסיני מתרחבת כעת לעוד שווקים פיננסיים, דבר היוצר גל של פאניקה והיעדר נזילות", ציינו הבוקר ב-Wanda Futures מבייג'ינג.

הנפילה היום מגיעה למרות התחייבות של הבנק המרכזי הסיני לעקוב מקרוב אחר שוק המניות ולהמשיך לנקוט צעדים שונים לתמיכה בשוק.