"שביתה כללית במשק החל מ-22 ביולי"

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הכריז במסיבת עיתונאים על מועד השביתה הכללית במשק, במסגרת המאבק בעניין עובדי הקבלן. "גם אם השביתה תהיה ארוכה, אנחנו לא נוותר", הוא אמר. "אנחנו יוצאים היום למאבק ולא נפסיק - עם כל העוצמות שלנו - עד שנביא שינוי"

ארכיון (חדשות 2)

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הכריז על שביתה כללית במשק החל מ-22 ביולי. ניסנקורן כינס היום (שלישי) מסיבת עיתונאים בתל אביב ובה הבטיח כי ההסתדרות תצא "למאבק ללא פשרות בעניין עובדי הקבלן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"העובדים הם התשתית של המדינה", אמר ניסנקורן. "הם מושכים אותה קדימה ורובם עושים זאת מאמונה. מי שהלכה להיות אחות עשתה זאת כדי לשרת ציבור ומי שהלך להיות מורה עשה זאת מתוך אמונה. הם לא צריכים שיתייחסו אליהם כאל עובדי קבלן. האוצר הורס את התשתית של המדינה".

יו"ר ההסתדרות הוסיף כי "אנחנו לא נתקפל ולא נוותר עד שהסוגיה הזו תיפתר". בהמשך הוא אמר שייתכן כי השביתה תהיה ארוכה. "אנחנו לא נוותר גם אם השביתה תימשך זמן רב", הדגיש.

הכריז על מועד השביתה. ניסנקורן (פלאש 90)

"אסור שהאנשים האלו ימשיכו להיות שקופים"

"החברה הישראלית איבדה כיוון", טען ניסנקורן. "יש פה חוסר היגיון, כי אני בטוח שכל אחד מאתנו לא מוכן לראות כאלו תמונות וכל אחד שחושב על עצמו ובן או בת הזוג שלו ועל הילד או הילדה שלו - לא מוכן לראות את התמונות האלו. אסור שהאנשים האלו ימשיכו להיות שקופים. פשוט אסור".

"אתם יודעים, החופשה המרוכזת בפסח או החופש של הילדים בבתי הספר - להרבה עובדים זו שמחה כי הם עם המשפחה שלהם - אבל להרבה עובדים זו אכזבה כי המדינה לא מתקצבת את החופשה הזו", אמר ניסנקורן. "הם הולכים לעוני. שבוע אין להם משכורת. חודש של עונש. זו המדינה שלנו. אסור לנו להסכים לזה".

"אנחנו יוצאים היום למאבק ולא נפסיק - כולנו, עם כל העוצמות שלנו - עד שנביא שינוי", סיכם ניסנקורן.