40 אלף בחודש לניצבים החשודים בהטרדה

בחודשים האחרונים שחרר מפכ"ל המשטרה מתפקידם שבעה ניצבים – חלקם נחשדו בהטרדה מינית. כלפי חוץ הוא התנער מהם, אך מאחורי הקלעים הוא השאיר אותם עם פנסיה של 40 אלף שקל לחודש לכל החיים

(פלאש 90)

בחודשים האחרונים פרשו או אולצו לפרוש משורות המשטרה לא פחות משבעה ניצבים על רקע חשד לעבירות מין ופרשות שונות אחרות. כעת מתברר שאותם ניצבים ממשיכים לקבל פנסיה תקציבית מכובדת יותר של כ-40 אלף שקלים בחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שלגבי חלקם היו מספיק ראיות כדי שיפוטרו, אותם ניצבים מדוברים זכו בעצם בפרס - גם יציאה לפנסיה מוקדמת וגם קצבה חודשית גבוהה לשארית חייהם. על פי חוק שירות המדינה, למפכ"ל יש יכולת לשלול את הגמלה באישור השר לביטחון פנים - אך נכון להיום זה עדיין לא קרה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בסמכות המשטרה נתונה המלצה בלבד על נקיטת צעדים ספציפיים כנגד שוטר שפוטר בגין חשד או ביצוע עבירה - פגיעה בגמלתו או במענק הפרישה שלו. שוטר מפוטר עומד בפני ועדה השוקלת את המלצתה וההחלטה הסופית בעניין נתונה בידי השר לביטחון הפנים. נבקש להבהיר כי שוטרים שפרשו מהמשטרה ביוזמתם ולא פוטרו, זכאים על פי חוק לכל הזכויות, בהתאם לגיל הפרישה והנתונים האישיים הרלוונטיים".

מהמשרד לביטחון הפנים נמסר בתגובה: "בסמכותו של מפכ"ל המשטרה, באישור השר לביטחון הפנים, לפגוע בקצבה או במענק של שוטרים וקצינים שמודחים מהמשטרה בגין עבירות ו/או חשדות לביצוע עבירות. לרוב השר אף מאשר את המלצות המפכ"ל".