מס על רכישת דירות יעלה כבר השבוע

תכנית המיסוי החדשה של שר האוצר כחלון הוקדמה: ועדת הכספים של הכנסת אישרה כי מס הרכישה לדירות להשקעה יעלה כבר מיום רביעי הקרוב. המשמעות: מי שירכוש דירה נוספת עד סוף החודש ייאלץ לשלם מס בשיעור גבוה יותר

המס למשקיעים עולה, ארכיון (פלאש 90)

ועדת הכספים של הכנסת אישרה הבוקר (שני) כי תכניתו של שר האוצר משה כחלון להעלות את מס הרכישה לדירות להשקעה תיכנס לתוקפה כבר ביום רביעי הקרוב. המהלך צפוי לעלות הערב להצבעה במליאת הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר במהלך מפתיע מאחר שעל פי התכנית המקורית, המס היה אמור לעלות ב-1 ביולי 2015. המשמעות היא שמי שהתכוון לרכוש דירה בזמן שנותר עד סוף החודש - לא יוכל ליהנות משיעורי המס הקיימים, הנמוכים יותר.

השינוי בשיעור המס למשקיעים נועד להקשות עליהם לרכוש דירות "על חשבון" הזוגות הצעירים וישראלים נוספים שאינם מחזיקים בדירה ראשונה. בשרד האוצר הוחלט לקבוע כי המס יעמוד על 8% לרוכשי דירה שנייה בסכום של עד 4.8 מיליון שקלים. דירה יקרה יותר תמוסה ב-10%.

כחלון הפתיע, ארכיון (פלאש 90)
 

במקביל מתכננים במשרד האוצר שינויים נוספים במיסוי - וזאת במטרה לשחרר יותר דירות לשוק: בין היתר מתוכננים שינויים הנוגעים למס שבח, במסגרתם יורשי דירות יהיו פטורים ממס למשך שנתיים בלבד, כדי לעודד את מכירת הנכסים. עוד מתכננים באוצר קיצוץ תקופת הפטור ממס שבח לבעלי דירות שמחזיקים ביותר מנכס אחד ברשותם, אך המהלך נמצא עוד בתחילת דרכו.