אקזיט ענק לחברת אסטתיקה ישראלית

קרן השקעות מסין רכשה את החברה הישראלית "לומניס" תמורת שני מיליארד שקלים. החברה, מהוותיקות והמבוססות בישראל, כבר הונפקה בעבר בבורסה בניו יורק, בשווי של 423 מיליון דולרים, וסכום המכירה מוסיף לערכה 20% נוספים

שווה 510 מיליון. "לומניס" (מתוך אתר החברה)

אחת מחברות האסתטיקה הרפואית הוותיקות בישראל, "לומניס", תימכר לקרן ההשקעות הסינית XIO ב-510 מיליון דולרים (כשני מיליארד שקלים). "לומניס" הונפקה בפעם השנייה בבורסה בניו יורק בתחילת שנת 2014 בשווי של 423 מיליון דולר, אך מחיר המכירה מוסיף לערכה של החברה 20% נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות סכום המכירה החלומי, דרכה של החברה לא הייתה קלה בעשור האחרון. לאחר שהונפקה בפעם הראשונה בנאסד"ק בתחילת העשור הקודם, ביצועיה הידרדרו והיא נמחקה מהמסחר בשנת 2006. לאחר מכן היא עברה השבחה והונפקה מחדש.

בשנת 2014 רשמה "לומניס" הכנסות של 290 מיליון דולרים, וברבעונים האחרונים היא מציגה בדרך כלל צמיחה. רווחיה עמדו ב-2014 על 12.7 מיליון דולר.

המכירה לחברה שבסיסה בסין אינה מפתיעה במיוחד. שוק האסתטיקה בכלל והמכשור הרפואי בפרט, משגשגים במיוחד באזור זה, ומוצריה של "לומניס" נמכרים שם במחירים גבוהים לא פחות מבשווקי המערב.

המרוויחים העיקריים מן העסקה הם קרן "ויולה פרייבט אקוויטי" המחזיקה 36% ב"לומניס", ועופר הייטק (היום XT Ventures) שמחזיקה 24%. שתי הקרנות הובילו את המהלך של הוצאת החברה משוק ההון והחזרתה אליו, ורכשו את השליטה בחברה לפי שווי של 160 מיליון דולר ב-2006.