אחרי מנכ"לית בנק לאומי: גם מנכ"ל הפועלים ביקש צו הרחקה

פרסום ראשון: אחרי מנכ"לית לאומי רוסק-עמינח, פנה גם ציון קינן לביהמ"ש בבקשה להוציא צו הרחקה נגד ברק כהן, ראש קבוצת "באים לבנקאים". לטענתם, חברי הקבוצה מתנכלים להם ולמשפחותיהם. כהן: "אנחנו שוללים אלימות, נמשיך בפעילותנו"

דורש צו הרחקה. מנכ"ל בנק הפועלים (יוסי זליגר / פלאש 90)

בכירי עולם הבנקאות בישראל חשים מאוימים - ונוקטים בהליכים שיבטיחו את ביטחונם האישי: אחרי שהערב (רביעי) הבאנו ב"תכנית חיסכון" את סיפורה של מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק-עמינח, שפנתה בצעד חריג לבית המשפט בדרישה להוציא צו הרחקה נגד קבוצה שפועלת נגד בכירי עולם הבנקאות ואף שכרה מאבטחים, נוקט מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן בצעד דומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדומה לרוסק-עמינח, קינן דורש להוציא צו הרחקה נגד עו"ד ברק כהן העומד בראש הקבוצה הקרויה "באים לבנקאים" ונוהגת להטריד את בכירי עולם הבנקאות באופן תדיר, להתעמת איתם ולהעלות את התיעוד לרשתות החברתיות. לפני כחודש פרסמנו במהדורה המרכזית שקינן שכר אבטחה צמודה בעקבות איומים על חייו.

רוסק-עמינח, שצפויה להגיע מחר לדיון בבית המשפט בעניינו של כהן, נקטה בצעד החריג לאחר שלטענתה, הפעילים הטרידו אותה ואיימו על בני משפחתה - מה שהוביל אותה גם לשכור אבטחה."לאור ההטרדות הישירות של הבנות, משפחתי נאלצת לעשות שימוש בגורם מקצועי שמתריע על הגעתם של הפעילים לאזור ביתנו, על מנת שבנותיי ימנעו מיציאה מהבית או מכניסה אליו", טוענת רוסק-עמינח בפנייתה לבית המשפט. באחד הסרטונים אף ניתן לראות פעילים של הקבוצה מגיעים לבית הספר התיכון בו לומדת בתה של רוסק-עמינח.

@993@

ברק כהן מסר בתגובה: "'באים לבנקאים' הניחה מודל להתנגדות אזרחית לא אלימה. אנחנו שוללים אלימות, ודווקא פועלים נגד הטרור הכלכלי שמפעילה המערכת הבנקאית באמצעות ציון וחבריו. מרענן לראות שהפעילות אפקטיבית, וציון כנראה חש את הצל החיוור של מה שהוא וחבריו הבנקאים מעוללים למאות אלפי בני אדם. יום יום, שעה שעה, במשך שנים. בעזרת השם הפעילות תימשך".

בהכנת הידיעה השתתף עמרי ברק.