חשיפה: רמי לוי צפוי לרכוש חלק מ"קופיז"; התכנון: תוקם רשת מרכולים שתתחרה בסופר קופיקס

שיתוף פעולה ענק בתחום בתי הקפה והסופרים: לחדשות 2 Online נודע לראשונה כי רמי לוי צפוי לרכוש חלק מרשת "קופיז". התכנון: הקמת 200 סניפים של קופיז וסופר-קופיז, שלא קיים היום - כחלק מהמלחמה ברשת קופיקס. רמי לוי אמר תחילה שהנושא נבחן - אך לאחר שיצאה הודעה לתקשורת לא בתיאומו הוא זעם על ההתנהלות

רמי לוי וקופיז. עיבוד תמונה (פלאש 90 - הדס פרוש)

המלחמה בקופיקס עולה מדרגה: רשת "קופיז" ו"רמי לוי שיווק השיקמה" סיכמו בימים האחרונים על שיתוף פעולה עסקי שבמסגרתו ישלבו כוחות בקידום רשת בתי הקפה וגם יפתחו מרכולים של קופיז שיתחרו עם אלה של קופיקס - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online. מדובר בהסכם טיוטה ראשונית שטרם נחתם סופית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רמי לוי אמר בתגובה לדברים כי הוא בוחן את הנושא והחוזה טרם נחתם. עם זאת, לאחר שנודע לו שרשת קופיז הפיצה הודעה בנושא לתקשורת - הוא ציין כי העניין לא תואם איתו, ושהוא לא יעשה איתם עסקים.

התכנית העסקית שהציגה קופיז כוללת פתיחת כ-200 סניפי קופיז וסופר קופיז (רשת מרכולים, כמו זו של סופר קופיקס) בפריסה ארצית. רמי לוי תספק את המוצרים למכירה ברשת הסופרמרקטים העירוניים.

היום יש לרשת קופיז 22 סניפים של בתי קפה שבה מוכרים מוצרים בחמישה שקלים. על פי תנאי העסקה המתגבשת, הנהלת רשת קופיז תעבור לשבת בתוך משרדי רמי לוי שיווק השקמה, שתעמיד לטובת קופיז את משאביה, לרבות מרכזיה המסחריים.

בקרוב סופר-קופיז? (פלאש 90 - הדס פרוש)

עו"ד גיא אופיר, המייצג את רשת קופיז במשא ומתן מול רמי לוי, מסר כי בימים הקרובים צפויה חתימת העסקה, לאחר שסבב התיקונים לטיוטת ההסכם בין עורכי הדין הסתיימה. במכתב ששיגר היועץ המשפטי של רמי לוי לבעלי קופיז הוא כתב: "אנו במגמה לחתום על ההסכם ב"ה בשבוע הבא, בסוף השבוע".

מחכים לחתימה של לוי

וכמה שווה העסקה הזו? על פי טיוטת ההסכם שהגיעה לידינו, הסכום שיועבר לבעלי קופיז הוא 500 אלף שקלים. "250,000 שקל וכן ערכן הנקוב של המניות ישולמו למוכרים על ידי הקונה במעמד חתימת הסכם זה, כנגד מסירת שטרי העברת מניות חתומים והודעה חתומה לרשם החברות על העברתן וכל מסמך נחוץ אחר לידי הנאמן כמפורט לעיל", צוין. "250,000 שקלים ישולמו למוכרים על ידי הקונה לאחר רישום העברת המניות ברשם החברות".

רשת קופיז, שכבר חתמה על ההסכם, ממתינה כעת לחתימתו הסופית של רמי לוי.

מרשת קופיז נמסר בתגובה כי "אנחנו מאמינים שלא מספיק להקים סופרמרקט של 5 שקלים למוצר, אלא יש למכור מוצרים באיכות ובכמות היוצרת כדאיות כלכלית לקונה, להבדיל מסתם גימיק. לכן החלטנו לאחד כוחות עם רמי לוי, שכבר הוכיח עצמו בציבור כמי שיכול לספק סחורה איכותית במחיר שווה לכל נפש".

רמי לוי אמר לחדשות 2 Online בתגובה כי בין הצדדים הייתה פגישה וכי הנושא נבחן, אך טרם התקבלה החלטה סופית. לאחר הפרסום הוא אמר כי הוא לא ידע שתצא בנושא הודעה לתקשורת, ושככה הוא לא יוכל לעשות איתם עסקים.

עו"ד גיא אופיר (באדיבות המצולם)

בכתבה ששודרה במהדורה המרכזית בחודש שעבר ערכנו בדיקה שהעלתה כי בסופר קופיקס לא כל המוצרים זולים ומשתלמים - זאת בשל הנפח הקטן יחסית שלהם. ניתן למצוא בסופר מוצרים שונים, אך כמעט ואין שם מותגים, כמו למשל קוקה קולה.

אבי כץ, היזם של קופיקס, אמר כי מתוכננת הקמה של עוד 4 סניפים של סופר קופיקס בעתיד הקרוב - והתכנון לעתיד הרחוק הוא של "מאות סניפים".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני